2021 Elektrikli Araç Ödülleri’nin Sponsoru Neden Hankook Oldu?

Güney Koreli lastik devi Hankook, 2021 BBC Top Gear Küresel Elektrikli Araç Ödülleri’nin ana sponsoru olarak duyuruldu. Etkinlik kapsamında Yılın Elektrikli Aracı, En İyi Hatchback, SUV, Estate, Hiper Araba ve 12 farklı kategoride en iyi elektrikli araçlar belirleniyor. Hankook, Porsche Taycan’a ve yakında açıklanacak olan birçok hibrit ve elektrikli otomobil modeline orijinal ekipman lastikler tedarik ediyor. Bu nedenle elektrikli ve hibrit otomobil pazarıyla şimdiden yakın ilişki içerisinde.

Hankook Elektrikli Araç Yarışı Formula E’ye de Sponsor Oluyor

Hankook, ayrıca; 2022/23 sezonunun başlangıcından itibaren ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın lastik tedarikçisi ve teknoloji ortağı olacak. Dünyanın ilk ve tek tamamen elektrikli otomobil sokak yarışı Formula’sında araçlar, devrim niteliğindeki Hankook lastikleriyle donatılıyor. Hankook, elektrikli araçlar ile gerçekleştirilen FIA Formula E Şampiyonası’ndaki tüm takımlar için lastik tedarik edecek. Aynı zamanda ‘Gen3’ otomobilleri için özel olarak geliştirilecek lastik bileşiklerini sunacak. Hem ıslak hem kuru zeminler için geliştirilecek lastikler, Formula E’nin çevre duyarlılığı göz önünde bulundurularak çok düşük yuvarlanma direncine sahip olacak. Sürdürülebilir materyaller, bu lastiklerin uzun ömürlü olmasını sağlayacak.

Hankook Ventus S1 evo 3 ev Elektrikli Otomobiller için Geliştirildi

Güney Koreli firmanın amiral gemisi lastiği Hankook Ventus S1 evo 3 ev, elektrikli araçlar için özel olarak geliştirildi. Özel bileşenler, son teknoloji üretim yöntemleri ve benzersiz sırt deseni, tamamen elektrikli otomobil kullanımı düşünülerek sunuluyor. Sırt deseni, geleneksel araçlar için geliştirilen muadili Hankook Ventus S1 evo 3 gibi yüksek performans sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda oldukça sessiz olan elektrikli otomobil modellerinde gürültü daha fazla algılanabileceğinden titreşimden kaynaklı gürültüyü azaltan teknolojiye de sahip. Sırt deseni ayrıca pil gücünü korumak için yuvarlanma direncini azaltmak ve aracın tek bir şarjla kat edebileceği mesafeyi en üst düzeye çıkarmak için optimize edildi.

Hankook DJSI World’de Listelenen 3 Lastik Üreticisinden Biri

Hankook, sosyal sorumluluk hedeflerine bağlı olarak; uzun süredir sürdürülebilir ve çevre dostu uygulamalar ile ilgieniyor ve bu anlayışı firma hedefleri içerisine sağlam bir şekilde yerleştiriyor. Şirket, yakın zamanda; ünlü CSR derecelendirme kuruluşu EcoVadis’in en yüksek onur ödülü olan Platin Ödülü’ne layık görüldü. Ayrıca; Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI World) 2016’dan bu yana listelenerek dünya çapındaki üç lastik üreticisi arasında yer alıyor.

You may also like...