2021 Land Rover Defender için Pirelli Scorpion Zero All Season Seçildi

İngiliz otomobil markasının yeniden tasarlanmış ikonik dört tekerlekten çekişli yol / arazi aracı 2021 Land Rover Defender için orijinal ekipman olarak Pirelli Scorpion Zero All Season lastikler seçildi. İtalyan lastik devi, Defender için Pirelli dört mevsim lastiği deseninin yeni 19 ve 20 inç ebatlarını geliştirdi.

Pirelli Scorpion Zero All Season Lastikler Yenilendi

Pirelli Scorpion Zero All Season 2021 Land Rover Defender’ın performans ve verimlilik hedeflerini karşılamak için yeniden optimize edildi. Lastiğin omuz bölgesi ve ikili sırt blokları yeniden tasarlandı. Pirelli, bu değişikliklerin çamurlu, çim ve karla kaplı zeminlerde yol tutuşunu iyileştirdiğini söylüyor. Lastik devi, farklı zemin koşullarında çekiş gücünün; yüksek hızlarda ve zorlu off-road koşullarında dahi sürüş dengesinin sağlanmasının Land Rover Defender için olmazsa olmaz olduğunu belirtiyor.

Land Rover Defender En Geniş Temas Yüzeyini Sağlıyor

Land Rover Defender 90 ve 100’ün tüm versiyonlarına uyması için 255 / 60R20 ve 255 / 65R19 Pirelli Scorpion Zero All Season lastikleri tedarik ediliyor. Jaguar Land Rover, Defender için belirlenen lastik ebatlarının 815 mm dış yuvarlanma çapına sahip olduğunu ve her ortamda “eşsiz” çekiş ve kavrama için Land Rover’ın en geniş temas alanını sağladığını söylüyor. Defender sürücüleri, ayrıca 18 inç parlak beyaz çelik jantlardan 22 inç parlak siyah alaşım tasarımlara kadar bir dizi jant tasarım seçeneğine de sahip.

Pirelli 4 Mevsim Lastik Daha İyi Arazi Performansı Sunacak

Pirelli, yeni lastiğin geliştirilme sürecinde araç için “mükemmel uyum” felsefesini izleyerek karkasta ve lastik bileşiğinde yeni materyaller kulandı. Böylece Land Rover Defender’ın özellikle arazi ve ıslak çim performansı için talep edilen A sınıfı yuvarlanma direnci sağlanabildi. Pirelli Scorpion All Season, 2021 Land Rover Defender için hem ıslak çim zeminlerde hem engebeli arazilerde zorlu testlere tabi tutuldu. Pirelli 4 mevsim lastik, kuzey İsveç’ten İngiltere’ye, Almanya’daki efsanevi Nurburgring pistinden İspanya ve İtalya’daki test pistlerine dek dünyanın farklı bölgelerinde test edildi. Defender, geçtiğimiz sonbaharda Kuzey Amerika’da, üreticinin önerdiği 46.100 dolardan başlayan perakende fiyatı ile satışa çıktı.

You may also like...