2021’in En İyi Lastiği Hangisi?

WhatTyre’ın bu yıl ilk kez düzenlediği Yılın Lastiği Ödülleri ile en geniş sürücü grubunun fikir edinmesi için şu anda satışta olan en iyi lastikler ödüllendiriliyor. WhatTyre; spor ve süper otomobil lastikleri, arazi lastikleri gibi özel ilgi alanlarına hitap eden özel ürünlere ödül verilmediğini belirtiyor. 70 yılı aşkın lastik endüstrisi deneyimine dayanan bilgileri sunan haber ve lastik karşılaştırma sitesi olan WhatTyre, bu ödül ile normal sürücüler için en iyi performans özelliklerini sunan lastiklere odaklanıyor. WhatTyre’ın açıklamasına göre en yoğun trafikte işe ve eve giden yolcular, çocuklarını okula götüren ebeveynler, yaşlı sürücüler, tatilciler ve işleri için araç kullananlar için en iyi lastikler ödüllendiriliyor. WhatTyre tarafından 2021’in en iyi lastiği seçilerek ödül alan ürün ise Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 oldu.

2021’in En İyi Lastiği Neden Goodyear?

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, WhatTyre’ın ödül verme motivasyonunu da somutlaştırıyor. 14 ila 19 inç arasında yaygın ebat çeşitliliğine sahip olan Goodyear dört mevsim lastiği, 8,00’ın üzerinde puana sahip. En iyi lastikler, WhatTyre tarafından alt kategoriler altında da değerlendiriliyor. Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, aynı zamanda bu alt kategorilerden biri olan “Yılın 4 Mevsim Lastiği” kategorisinde de ödül aldı.

2021’in En İyi Lastiği Nasıl Seçiliyor?

WhatTyre tarafından aday olarak gösterilen ürünlerin 2021’in en iyi lastiği seçilebilmesi için piyasaya sürülüşünün üzerinden 2 yıl geçmemiş olması gerekiyor. Performans özelliklerinin yanı sıra bu da 2020’nin ortalarında piyasaya sunulmuş olan Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 için avantaj sağlıyor.

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 Özellikleri

Kış aylarında sürüş için geliştirilen özelliklere sahip olan Goodyear Vector 4Seasons Gen-3; hem lastik yanağında 3PMSF işaretlemesini taşıyor hem de (bazı ebatları) “A” sınıfı yakıt verimliliğine sahip. Bu yönüyle lastik pazarında bir ilk olma özelliği taşıyor. Düşük sıcaklıklarda elastikiyetini koruyabilen lastik hamur ile sunulan Goodyear dört mevsim lastiği, aynı zamanda ıslak ve kuru zeminlerde de yüksek performansa sahip. WhatTyre tarafından 2021’in en iyi lastiği seçilen Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, katıldığı tüm lastik testlerinde ilk 3’te yer aldı. AutoBild, TyreReviews ve KÜS Technik GMBH dergilerinin testlerinde ise şampiyon lastik seçildi. Ürün, dört mevsim kategorisinde hâlihazırda satışta olan en iyi lastikler arasında yer alıyor.

You may also like...