BMW X3 M ve X4 M için Michelin Pilot Sport 4S Seçildi

Michelin Pilot Sport 4S *, yeni BMW X3 M ve X4 M modellerinin 21 inç orijinal ekipman lastiği olarak seçildi; aynı zamanda markanın global basın tanıtımlarında kullanılan tek lastik olacak. BMW X4 M ve X3 M, ön aksta 255/40ZR21 arkada ise 265/40ZR21 ebadında Michelin PS4S * lastikleri ile donatılacak. Lastiğin isminde bulunan yıldız (*) işareti, BMW’nin orijinal ekipman lastiği olduğunu gösteriyor.

Michelin Pilot Sport 4S Test Süreci

BMW M ile uzun süreli ve başarılı bir iş birliği içerisinde olan Michelin, üreticinin önceki modellerinin birçoğunun lastiklerini tasarladı. Michelin Pilot Sport 4S * ise BMW M ve Michelin arasındaki yaklaşık üç yıllık ortak geliştirme sürecinin sonucu. Lastik geliştirme sürecinde Almanya’da Nurburgring, Fransa’da Miramas ve Ladoux pistlerinde 800 prototip lastik ve 1.400 üretim öncesi lastik test edildi. Michelin PS4S * lastikleri, çoklu lastik bileşiği teknolojisi, aramid ile güçlendirilmiş karkas gibi özellikleri sayesinde yüksek performans sergiliyor.

Michelin Pilot Sport 4S Özellikleri

Ön aksta kullanılan Michelin PS4S * lastikler Michelin’in üç bileşik (tri-compound), arka lastikler ise iki bileşik (bi-compound) teknolojisine sahip.  Çoklu lastik bileşiği teknolojisi başlangıçta dayanıklılık yarışlarında kullanılan lastikler için geliştirilmişti. Bu teknoloji ile ince ayarlanmış bir performans için lastik sırtının farklı bölgelerinde farklı lastik bileşikleri kullanılıyor.  BMW mühendisleri, Michelin Pilot Sport 4S * lastikleri geliştirilirken Michelin’in kuru zemin performansına, yüksek seviye yol tutuşuna, pist dayanıklılığına ve ıslak zeminde dengeli performansa odaklanmasını; aynı zamanda BMW M serisinin imzası olan direksiyon hissinin korunmasını istedi. Ön ve arka lastiklerin benzer ebatlarda olması, farklı lastik karakteristiğinin yalnızca sırt tasarımı ve lastik bileşiği ile oluşturulmasını gerektiriyordu.

Michelin PS4S Yüksek Performans Sunuyor

Michelin Pilot Sport 4S * geliştirilirken kullanılan teknolojiler, lastiğin yüksek yol tutuşu, konfor, güvenlik ve sürüş keyfi özellikleri ile BMW M mühendislerinin standartlarını karşılamasını sağladı. Michelin mühendisleri, farklı alanlardaki lastik performansını aynı anda geliştirirken diğerlerini de korumaya odaklandı ve bunu başardı. Michelin PS4S * lastiklerle donatılmış BMW X3 M ve X4 M modellerinin sürücüleri, lastiklerin zorlu koşullarda bile maksimum güvenlik ve uzun ömür sunduğunu bilerek deneyimin tadını çıkarabilir. Bu lastikler, ebatları uygun olduğu takdirde farklı marka ve model araç sahipleri tarafından da kullanılabiliyor.

You may also like...