Bridgestone Lastikleri BMW S 1000 RR İçin Orijinal Ekipman Sağlıyor

Bridgestone lastik üreticisi, yeni BMW S 1000 RR spor motosikletinin lastik tedarikçisi olarak seçildiğini duyurdu. Bmw S 1000 RR ilk olarak 2009’da tanıtıldı ve Bridgestone lastikleri için yeni versiyon, motor, süspansiyon ve şasi modifikasyonlarına sahip. Bunun yanı sıra tasarım ve aerodinamikteki değişikliklerle gerçekleştirilmiş olunan çok daha etkileyici niteliklere sahip.

BMW ve Bridgestone çok uzun süredir birlikte çalışmayı sürdürmekteler. Japon üretimli Bridgestone lastikler, Alman üretimli çok çeşitli motosikletlerde kullanılıyor.

Battlax Hypersport S22 Nasıl Bir Performansa Sahip?

Yeni BMW S 1000 RR yenilikçi teknolojiler kullanılarak oluşturulan Bridgestone Battlax Hypersport S22 lastiklerle donatılacak. Başlangıçta Bridgestone lastik üreticisi tarafından ürün motor sporları için geliştirildi. Lastikler, üreticinin iddia ettiği optimize edilmiş bir iç yapıya ve sırt bileşimine sahiptir ve her tür yüzeyde mükemmel yol tutuşu ve sportif yol tutuş sağlar ayrıca spor motosikletin dinamik niteliklerini daha da geliştirir ve yükseltir. Lastiğin karkası da son teknoloji MS-Belt yapısı ve yüksek gerilimli penetrasyonlu kord teknolojisi ile geliştirilmiştir; Bu, lastiklere yol tutuşta hafif bir his verir, yön değiştirmeyi iyileştirir ve yüksek hızda daha fazla denge sağlar.

Bridgestone Motosiklet Lastiği Geliştirilmesinde Lider

Bridgestone oto lastik üreticisi, 2002-2015 yılları arasında MotoGP şampiyonası için de ürün tedarik etti. Bunun ardından şirketin motosiklet lastiği segmenti için teknolojilerini geliştirmesine yardımcı olan EWC gibi motosiklet yarış serileri ile çalışmaya devam etti. Bridgestone lastikleri ayrıca çok sayıda premium motosikleti lastiklerle donatıyor ve şirket bu segmentte lider olduğunu belirtiyor. Bridgestone (1000cc ve üzeri motosikletler için lastik sağlıyor). Buna ek olarak, Bridgestone geçen Ağustos ayında Japonya’nın Nasu kentindeki motosiklet lastiği fabrikasını genişletmek için 1.7 milyar yen (130 milyon $) yatırım yapacağını duyurdu.

You may also like...