Bridgestone Potenza Sport Ultra Yüksek Performans Limitlerini Zorluyor

Geçtiğimiz aylarda pazara sunulan Bridgestone Potenza Sport lastikler, ultra yüksek performans lastiği segmentinde sınırları zorluyor. Özel bir asimetrik tasarım ile sunulan yazlık lastik, hem yüksek hızda hem ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu ve üstün manevra kabiliyeti sağlıyor. Bridgestone yaz lastiği, sürücü hareketlerine “duyarlı” yapısı ile direksiyon manevralarını en hızlı şekilde yola iletiyor. Aynı yaklaşımla geliştirilen yeni Potenza RE980AS+ dört mevsim lastikler ise Türkiye pazarında yer almıyor.

Bridgestone Potenza Sport Test Sonuçları Nasıl?

Gelişmiş performans lastiği teknolojilerine sahip Bridgestone Potenza Sport, Avrupa’da geliştirildi. Yeni Bridgestone yaz lastiği, yapılan testlerde ıslak zeminde rakiplerinden %3 daha hızlı tür sürelerine sahip olduğunu gösterdi. Yazlık lastik, ıslak zeminde hem daha iyi manevra kabiliyeti hem de daha güvenli hızlanma performansı sergiledi. Yeni Bridgestone ultra yüksek performans lastiği, Potenza S-04 Pole Position’a göre ise kuru zeminde %6 daha iyi fren performansı sunduğunu kanıtladı. Yeni Bridgestone yaz lastiği, aynı zamanda Auto Bild Sportcars Lastik Testi kapsamında birinci oldu.

Bridgestone Potenza Sport Öne Çıkan Özellikler

Ekstrem performans sürüşü koşullarında olağanüstü yol tutuşu ve dinamik manevra kabiliyeti için silika içeren ultra yüksek performans bileşiği
Su tahliyesini arttırmak için derin kanallar ve zeminle teması en üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmış sırt deseni geometrisi.
Basıncın temas yüzeyinde dengeli dağılmasına etki eden blok tasarımı
Optimize edilmiş çekiş gücü ve aşınma dengesi sağlamak için 3D kılcal teknolojisi
Yüksek hız stabilitesini en üst düzeye çıkarmak için hibrit topuk bölgesi
Sessiz, konforlu bir sürüş için gürültüyü en aza indiren sırt deseni

Bridgestone Yaz Lastiği Yolda Farkını Belli Ediyor

Bridgestone Amerika başkanı Mirella Cielo: “Bridgestone Potenza serimizi yeniden tasarlarken meraklı sürücülerin çok çeşitli hava ve yol koşullarında araçlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacak iki yeni nihai performans yarışçısı yaratmaya karar verdik. Kuru ve ıslak zemin performansında yaptığımız iyileştirmeler, bu lastikleri yolda hissettiğinizde kendini gösteriyor ve sürücülerin farkı bizzat deneyimlemeleri için sabırsızlanıyoruz.

You may also like...