Continental Dijital Lastik Yönetim Çözümlerini Geliştiriyor

Continental lastikleri, ContiConnect 2.0 güncellemesiyle lastik yönetim çözümü için diş derinliği ve lastik durumu da dahil olmak üzere ek verilerin kaydedilmesini mümkün kılacak bir gelişmiş paket başlatmıştır. Bu, entegre ContiConnect platformunun artık bir lastiğin durumu ve geçmişiyle ilgili tüm verileri tek bir sistemde detaylandıracaktır. Bu durum Continental lastik devinin salt lastik izlemeden varlık yönetimine doğru ilerleyen teknoloji şirketi için bir sonraki adımı işaret ediyor.

ContiConnet 2.0 Güncellemesi ile Continental Neleri Amaçlıyor?

Continental lastik firmasının geliştirdiği ContiConnect’in standart versiyonu, özelleştirilebilir araçlarını kullanarak kapsamlı lastik takibine zaten izin vermektedir. ContiConnect 2.0 Advanced ile ister araç üzerinde ister depoda olsun, her lastik ayrı ayrı takip edilebilecektir. Continental sistemdeki yaz lastiği, dört mevsim lastik gibi her türlü lastiğin ürün numarasıyla birlikte dijital bir ikizi olduğunu belirtmektedir. Bu da müşterinin hangi lastiğin hangi araçta ve hangi konumda takılı olduğunu her zaman bildiği anlamına gelmektedir. Basınç ve sıcaklık, diş derinliği ve lastik durumu da kaydedilebilir ve izlenebilir. Yeni geliştirilen ikinci nesil ContiConnect sensör ayrıca kat edilen mesafe hakkında bilgi aktararak filoların lastik kilometresini her zaman takip etmesini sağlar

Continental Lastik Verilerini Nasıl Gönderecek?

Alman devi Continental tarafından geliştirilen uygulama, ContiConnect 2.0’ı doğrudan müşterinin akıllı telefonuna getiriyor. Bu, sensörden uygulamaya doğrudan veri aktarımı sağlayan Bluetooth özelliğine sahip yeni nesil sensörler sayesinde gerçekleşiyor. Böylece diş derinliğini ve lastik durumunu kaydetmek için lastiklerin incelenmesi görevi doğrudan araçta gerçekleştirilebilir ve lastik yönetimi daha da basit ve kullanışlı hale gelir. Yerinde Uygulama, yeni web portalı ve Sürücü Uygulaması ile Continental lastikleri, her amaca ve kullanıcıya uygun doğru çözüme sahiptir.

ContiConnect 2.0 Advanced Sürdürülebilirliğe Yardımcı Oluyor

ContiConnect 2.0 Advanced, bakım ve atölye randevuları önceden planlanabildiği için nakliye şirketlerine daha düşük maliyetler ve zaman tasarrufu yoluyla daha fazla filo verimliliği avantajı sunuyor” diye açıkamaktadır. Bu da öngörülemeyen arızaları ve araç duruş sürelerini önlüyor. Daha iyi lastik bakımı aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlar ve erken lastik değişimlerinin azaltılmasından kaynaklanan daha uzun hizmet ömrü gibi maliyetlerin ve CO2 emisyonlarının düşük tutulmasına yardımcı olmaktadır.

You may also like...