Continental Kamyon Lastikleri ve Dijital Araçları için Büyük Planlara Sahip

Continental’in ABD pazarında kamyon lastikleri alanındaki başkanı Tom Fanning, bayilerin kamyon filolarına daha etkin hizmet vermesi amacıyla 2021 için bir dizi planları olduğunu açıkladı. Üretimde artış ve lastik izleme sistemleri gibi dijital araçların piyasaya sürülmesi, bu planlar arasında yer alıyor. Fanning, en yeni ticari kamyon lastiği fabrikasında üretimi hızlandırmanın Continental’in en önemli önceliği olacağını söylüyor. Yeni fabrika, ilk üretimlerini geçtiğimiz Ekim ayında sevk etti.

Continental Kamyon Lastiği Üretim Tesislerini Dijitalleştiriyor

Fanning: “Tesisi dikkatli bir şekilde çevrimiçi hâle getirme konusunda bilinçli şekilde hareket ediyoruz. Üretimi daha otomatik hâle getirme ve çalışanlara eğitim verme konusunda büyük çaba harcadık. Üretim tesisimizi çevrimiçi duruma getirmek, 2021 ve 2022’de bunu daha ileri taşımak bizim için son derece heyecan verici.”

Clinton Fabrikasında Yılda 750 Bin Continental Kamyon Lastiği Üretiliyor

Şu anda Clinton fabrikası yılda 750.000 orta boy kamyon ve otobüs lastiği üretme kapasitesine sahip. Fanning, tesisin Continental’in Illinois’deki fabrikasından çıkan ve tam kapasitede 10.300 kamyon lastiği üretebilen birimini destekleyeceğini söyledi. Aynı zamanda binek ve hafif ticari araç lastikleri de üreten fabrikanın “% 100 kapasiteye ulaştığını belirtti. Fanning, pandemi başladığında ilk öncelik çalışanların güvenliği olduğundan üretimin birkaç hafta durdurulduğunu söyledi.

Continental Kamyon Filolarının Maliyetlerini Düşürmeyi Hedefliyor

Continental, kamyon filolarının ve diğer ticari lastik kullanıcılarının işletme maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak için Fanning’in “dijital çözüm paketi” olarak adlandırdığı, bayi ağı tarafından sunulan desteklere devam edecek. Fanning, hedeflerinin tüketicilerin lastiklerinin performansından son zerresine dek faydalanması olduğunu belirtiyor.

Dijital Çözümler Continental Kamyon Lastiklerinin Performansını Tamamlıyor

Fanning: “Tabiki yeni ürünleri iyileştirmeye ve sunmaya devam edeceğiz. Uzun yollarda kullanım için tasarlanmış yeni bir yüksek kaliteli çeker kamyon lastiği piyasaya sürülecek. Ancak bizim için performans tamamlayıcılardan biri dijital çözüm paketimizdir.

Continental: “Lastik Şirketi Olmakla Teknoloji Şirketi Olmak Arasında Fark Var”

2021 yılında destek tarafında öne çıkan platformlarımızdan bazılarının daha fazlasını göreceksiniz. Lastik şirketi olmakla teknoloji şirketi olmak arasındaki fark bu. Lastik sensörlerimizde ve tersaneler gibi iş sahalarında kullanılan dijital araçlarımızda yenilikler yapılacak; daha sağlam ve daha hızlı hale gelecekler. 20 derecede elinde basınç ölçüm cihazıyla sahada dolaşan bir servis teknisyeni katma değere işaret etmez. Her bir lastiğin sıcaklığını ve basıncını bir ekranda görebiliyorsak, bu farklı bir paradigmadır. Bu süreci otomatikleştirebilirsek, zincirdeki herkes için büyük bir katma değer olacaktır.”

You may also like...