Continental Yeni Ürünlerini Elektrikli Araçlara Uygun Üretiyor

Alman Lastik Devi Continental Avrupa’da piyasaya sürülen tüm yeni binek lastik serileri için artık yanaklarında yeni bir işaret taşıyor: EV-Compatible logosu. Continental lastik üreticisi elektrikli araçlara yönelik ürün stratejisinin altını çiziyor. Sonuçta, Continental’in mevcut ürün yelpazesindeki her bir lastik, elektrikli otomobillerin zorlu gereksinimlerini zaten karşılıyor. Ayrıca geleneksel tahrik tiplerine sahip araçların emisyonlarını da azaltıyor.

Elektrikli Araçlar İçin Continental Ne Zaman Geliştirmelere Başladı?

Elektrikli araçlar yaygınlaşmadan çok önce Continental lastikleri, daha fazla verimlilik ve daha az emisyon elde etmek amacıyla lastiklerini optimize etme çalışmalarına başladı. Bu, güvenliği sınırlamadan veya güvenlikten ödün vermeden düşük yuvarlanma direnci, düşük yuvarlanma gürültüsü ve yüksek hizmet ömrüne odaklanmayı gerektirir. Tahrik türüne bakılmaksızın tüm araçlar bu teknolojik gelişmelerden faydalanmaktadır. Ancak, elektrikli araç sürücüleri için özellikle dikkat çekicidir. Çünkü bir lastiğin AB lastik etiketine göre sadece bir yuvarlanma direnci sınıfı iyileştirilmesi, elektrikli aracın menzilini yaklaşık yüzde üç ila dört oranında arttırmaktadır.

EV-Compatible Logosunu Continental Nerelerde Kullanacak?

Elektrikli araçlar için mevcut lastik stratejisi, Continental lastikleri ürün portföyünü daha karmaşık hale getirmemesi nedeniyle lastik satıcılarına da önemli avantajlar sunuyor. Bu da depolamayı kolaylaştırıyor, seçim, sipariş, stoklama ve lojistikle ilgili süreçleri basitleştiriyor. Sonuç olarak, üretimden lastiğin takıldığı ana kadar değerli kaynaklardan tasarruf edilebiliyor. Continental lastik yanaklarına ek olarak, EV-Compatible logosunu tüm sipariş sistemlerinin yanı sıra hem çevrimiçi hem de çevrimdışı pazarlama materyallerinde ve gelecekte showroomlarda kullanacaktır. En başarılı on elektrikli otomobil üreticisinden dokuzu Continental’e güvenilecektir.

Continental Elektrikli Araç Lastikleri Hangi Teknolojilere Sahip?

Hibrit ve tamamen elektrikli araçlar günümüzde tüm binek araç segmentlerinde mevcuttur. Seçenekler, kabinli scooter’lar, küçük ve orta boy otomobiller ve SUV araç grubundan yüksek performanslı spor otomobillere kadar uzanıyor. Dahası, araçlara artık dizel araçlarla rekabet edebilecek menziller sunuluyor. İçten yanmalı motorlu araçlarda olduğu gibi, her tür elektrikli araç için ayrı lastik konfigürasyonları gereklidir. Portföy içerisinde, Continental lastikleriyle donatılmamış hemen hemen her elektrikli araç modeli için yaz, kış ve dört mevsim lastikleri bulunmaktadır. Continental ayrıca, yüksek yük endeksleri ve yolcu bölmesindeki yuvarlanma gürültüsünü önemli ölçüde azaltan bir ürün olan ContiSilent dahil olmak üzere elektrikli araçlarda özellikle belirgin olan güçlü yönlere sahip özel lastik teknolojisi de sunmaktadır.

You may also like...