Continental’in Yeni CEO’su Nikolai Setzer Oldu

Nikolai Setzer, Alman lastik devi Continental’in yeni CEO’su olarak seçildi ve 1 Aralık itibarıyla Elmar Degenhart’tan görevi devraldı. Sağlık sorunlarından ötürü istifa eden Degenhart (61), 12 Ağustos 2009’dan bu yana görev yapıyordu.

Degenhart, görevi devrettiği Setzer ile ilgili olumlu yorumlarda bulundu: “Şirketin çeşitli alanlarındaki mükemmel hizmetinin sonucu aramızda gelişen güvene dayanarak Nikolai Setzer’in benim için en yüksek itibara sahip olduğunu söyleyebilirim. Kendisi, stratejik öngörüsü ve fikirleri uygulayabilme becerisi sayesinde hem şirket içinde hem şirket dışında tanınmış bir isim. Gözetim Kurulu’nun kararını memnuniyetle karşılıyor; Nikolai Setzer ve tüm Continental ekibine gelecek için en büyük ve en iyi başarıları diliyorum.”

Nikolai Setzer 23 Yıldır Continental için Çalışıyor

Nikolai Setzer (49), profesyonel yaşamının tamamında Continental için çalışmış ve mühendislik yönetimi alanındaki eğitimini tamamlamasının ardından 1997 yılında markaya katılmıştır. Geçtiğimiz 23 yıl içinde organizasyon içinde çeşitli görevlerde bulunan Setzer, aynı yılın Ağustos ayında Continental AG Yönetim Kurulu’na atanmadan önce, Mart 2009’da otomobil lastikleri departmanının başına geçmiştir. 2011 yılında şirketin Lastik (binek otomobili ve ticari araç) iş kolunun sorumluluğunu üstlenmiş ve Mayıs 2015’te bunların arasına Kurumsal Satın Alma’yı da eklemiştir.

Setzer geçtiğimiz yıl Nisan ayı itibariyle ise Continental’in Otomotiv Grubuna geçiş yaptı ve Otomotiv Yönetim Kurulu sözcüsü oldu. 1 Aralık itibariyle CEO olması ile birlikte Yönetim Kurulu üye sayısı 9’dan sekize düşecek.

Setzer Continental’in Stratejik Rotasını İzlemeye Devam Edecek

Nikolai Setzer: “Continental, neredeyse 150 yıldır en yüksek değer yaratma için güçlü bir değerler ittifakı olmuştur. Otomotiv endüstrisindeki köklü dönüşümün ışığında, Elmar Degenhart ve tüm Yönetim Kurulu ekibimiz, Continental’in rekabet gücünü ve canlılığını artırmak için gerekli stratejik rotayı erkenden belirledi. Bu nedenle, dünya çapındaki yöneticiler ve çalışanlarla birlikte en öncelikli görevim, bir teknoloji şirketi olarak devam eden büyüme rotamızı kesintisiz olarak sürdürmek ve Continental’i kârlı büyümeyle desteklenen yeni bir mobilite çağına yönlendirmektir.”

You may also like...