CV-R Geliyor ve Shell 1 LİTRE YAKITLA 2980 KM

CV-R Geliyor ve Shell 1 LİTRE YAKITLA 2980 KM 1

Shell’in, bu yıl dokuzuncusunu yaptığı Shell Eco-marathon, Rotterdam sokaklarında 3 gün devam eden heyecan dolu yarışlarla sona erdi. Avrupa’nın 24 ülkeden 183 öğrenci takımı 1 litre yakıt ve ya 1kWs enerji ile en uzun kilometreyi kat etmek için emek verdi. talebelerin kendilerinin tasarlayarak ürettiği taşıtlarla yapılan yarışlarda 5 rekor kırıldı. kent konsepti kategorisinde Fransa’dan Polytech Nantes takımı 1 kWs ile 145.7 kilometre mesafe giderek akü beslemeli elektrik alanında yeni bir rekora imza attı.

Almanya Offenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden Schluchtspecht ekibi ise 1 litre motorin ile 315.4 kilometre yaparak rekoru geliştirdi. CV-R Duyuruldu Tüketicilere sunulduğu 1996 yılından bu güne Türkiye’de yüksek bir satış ortalamasına sahip olan Honda CR-V, 4.nesliyle Honda şubelerindeki yerini aldı. 2.0 lt benzinli motor seçeneğine sahip olan yeni CR-V, . benzerlerine nazaran oldukça çok yeni özelliği müşterilerine vaad ediyor. Yeni R-V 2.0’ın Lifestyle modeli 95 bin 700, Executive modeli 104 bin 00, Executive Ekstra Güvenlik Paketi ise 111 bin 500 TL’den satışa sunuluyor.

Üç kanatlı radyatör ızgarası ve ızgaraya doğru uzanan ön arları, Honda’nın yeni “Y” şekilli yüzünü korumaya devam ederken dikey olarak konumlandırılan geri farlar ilk nesilden (1995) bu ana alışılmış CR-V imzasını taşıyor. Yeni CR-V’deki şık dokunuşlar içinde yenilenen ön tampon, ön LED gündüz farları ve 3 boyutlu tasarımıyla arka LED farları yer alıyor. CR-V’nin kaputunun altındaki üçüncü kuşak CR-V’lerde bulunan ve CO2 emisyonları azaltılacak şekilde detaylı şekilde yeniden tasarlanan 2.0-litre i-VTEC benzinli motor, 5 vitesli otomatik şanzıman ile birlikte çalışıyor. Yeni CR-V 500 devirde 155PS güç ve 4300 dönemde 192Nm tork üretirken, yapılan iyileştirmelerle ortalama yakıt tüketimi 7.7 lt’ye ve CO2 salınımı a yüzde 7 iyileştirilerek 179 g/km’ye düşürülmüş. Avrupa pazarı için tasarlanan dördüncü nesil CR-V, İngiltere Swindon’daki tesislerde üretilecek.

Outback’e Dizel Otomatik Seçeneği Subaru Outback, makyajlanan yüzü ve dizel otomatik seçeneğiyle satışa sürüldü. Outback’in ön görünümünde bazı değişiklikler göze çarpıyor. Yeni model, daha şık bir ön ızgara tasarımı, daha büyük sis farları, yeni ön farlar ve tekrar tasarlanmış bir ön tampona sahip. Outback teki en mühim yenilik ise hiç kuşkusuz altı ileri lineartronic şanzımanı ile bundan böyle Boxer Dizel motor seçeneğinde otomatik vitesli bir alternatife kavuşuyor olması.

Dizel Outback bundan sonra, Subaru olmazsa olmazı olan simetrik dört tekerlekten çekişli AWD teknolojisi le birlikte uyum arasında çalışan 2.0 litrelik turbo dizel Boxer otor’a sahip oldu. 3600 devir/dak.’da 150 hp kuvvet üreten Outback, arşılıklı – Yatay yerleştirilmiş 4 silindirli 2.0 litre turbo dizel motoru yardımı ile, düşük devirlerden itibaren tork üretme ayrıcalığı le pratik kullanım ve zarif bir hızlanma hissi yaşatmakta. 350 Nm’lik torkunu 1600-2400 dd aralığında sunan Outback, bu sayede düşük çağlerde sağladığı en fazla kuvvet ile basitçe yol alabiliyor. Dizel otomatik Outback, 2.5 litrelik benzinli otomatik versiyonu ile 2 litre dizel manüel şanzımanlı versiyonun ortasına, 129 bin 949 TL’ lik bir fiyat düzeyleri ile yerini alıyor.

You may also like...