Dayanıklı Lastik Seçenekleri Hangileri?

Nokian Lastikleri, bir lastiğin fiyatının dayanıklılığı ile ilişkili olduğunu söylüyor. Tüketiciler, satın alım yaparken lastik ömrü faktörünü de göz önünde bulundurmalı. Nokian’a göre lastik fiyatları, her zaman kısmi olarak da olsa imalatta kullanılan materyallere bağlıdır. Premium lastikler, daha ucuz lastik alternatiflerine göre daha dayanıklı kauçuk ve metal bileşiklerine sahiptir. Bu da daha dayanıklı lastik seçeneklerinin ortaya çıkmasını sağlar.

Nokian Lastikleri Neden Daha Dayanıklı?

Nokian lastikleri, yüksek mukavemetli malzemeler ve dayanıklılığı arttıran yenilikçi teknolojiler ile geliştirilmektedir. Örneğin; Nokian SUV ve hafif ticari araç lastikleri; yanak bölgesini güçlendiren özel Aramid bağlara sahiptir. Bir elyaf çeşidi olan Aramid, kurşun geçirmez yeleklerde kullanılan çok güçlü bir materyaldir. Böylelikle yanak kısmı delinmeye, hasar görmeye karşı dirençli, dayanıklı lastikler, pazara sunulmaktadır. Lastiğin hasar almaya karşı dayanıklılığının artmış olması, daha uzun lastik ömrü sağlamaktadır. Bu ürünler, aynı zamanda pek çok rakibe göre daha ucuz lastik fiyatları ile pazara sunulmaktadır. Markanın Rusya’da üretim yapması, kurdan dolayı Avrupa ve ABD’ye göre maliyetlerin daha düşük olmasını sağlamaktadır.

Lastik Rotasyonu Neden Önemli?

Nokian Lastikleri Teknik Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Matti Morri: “Ancak, seçiminizin tek temeli aşınma direnci olmamalıdır. Güvenlik vurgulanmaya değer ve ıslak zeminde iyi yol tutuşu ve suda kızaklama önleme bu konuda oldukça önemli. Sürücüler, lastik rotasyonu ile güvenli kullanım ömrünü uzatabilir. Bu, lastiklerin eşit şekilde aşınmasını sağlayacaktır. Ne yazık ki; rotasyon, bir takım lastikten elde edebileceğiniz kilometreyi iki katına çıkarabilecek olsa da yaygın olmaktan uzaktır.”

Lastik Saklama Nasıl Olmalı?

Doğru lastik saklama, lastiğin dayanıklılığını da artırabilir. Lastiklerinizi saklamak için en iyi yer, güneş ışığından korunan serin ve kuru bir yerdir. Nokian Lastikleri anketi, sürücülerin %75’inden fazlasının lastiklerini evde sakladığını gösterdiğinden bu önemlidir. Ankete katılanların %21’i ise lastik oteli tercih ediyor. Bu; İsveç, Almanya ve İtalya’da Finlandiya ve Rusya’dan daha yaygın. Depolama işleminin doğru gerçekleştirilmesi ile lastik ömrü önemli ölçüde uzuyor

You may also like...