Dunlop Yaz Lastiği Serilerini Genişletiyor

Dunlop, Direzza serisine yeni bir yaz lastiği modeli daha ekledi. Dunlop lastikleri tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen Direzza ZIII modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olan yeni Dunlop Direzza ZIII Cup spor lastiğini Japonya’da tanıttı. Geniş bir merkezi nervüre ve daha fazla zeminle temas alanına sahip sırt deseni değişmeden kalırken, farkı pist yarışları için geliştirilen ve kuru yüzeylerde kavrama seviyesini daha da artıran optimize edilmiş kauçuk bileşiminde yer aldı.

Dunlop Direzza ZIII Cup Nasıl Bileşenlere Sahip?

Dunlop’un Extreme Performance Yaz lastiği spor serisinin gelişimini sürdüren Dunlop Direzza ZIII Cup, normalde birbiriyle çelişen gelişmiş kavrama ve gelişmiş aşınma özelliklerine sahiptir. Yarış lastiği hedeflerini gerçekleştiren motor sporlarından türetilmiş polimerler içermektedir. Şirketin en yeni yüksek performanslı bileşimini kullanır. Dunlop Direzza ZIII Cup Güncellenmiş sırt deseni, temas alanında zemine daha fazla kauçuk koymak için daha geniş bir orta nervür ve daha düşük boşluk oranına sahiptir. Yeni desen özel şekillendirilmiş sırt profili, dönüş sırasında daha eşit temas basıncı sağlamak için ayak izinin şeklini değiştirerek tutuşa yardımcı olur ve aşınmayı iyileştirmektedir.

Dunlop Lastikleri Kime Aittir?

Dunlop lastikleri, Birleşik Krallık merkezli ağırlıklı olarak otomobil lastiği üretimi sağlayan bir şirkettir. Firma 1889 yılında John Boyd Dunlop tarafından kurulmuş olup günümüzde ise hisselerinin %75’i Goodyear Lastikleri ve %25’i Sumitomo Grubuna aittir. Dunlop kuruluşundan bugüne performanslı yaz lastikleri ve performanslı kış lastikleri ürün gruplarına yatırımlar yapmaktadır. Üretiminde sürdürülebilirliğe bağlı kalmakta olan Dunlop lastik firması CO2 emisyonlarını azaltan politika ile hereket etmektedir.

You may also like...