Dünya Motokros Şampiyonası MXGP 5 Ay Sonra Tekrar Başladı

Hollanda’da gerçekleştirilen son yarışın üzerinden 154 gün geçtikten sonra FIM Motokros Dünya Şampiyonası yarışları yeniden başladı. İlk iki yarış, 1 Mart ve 8 Mart tarihlerinde; Britanya ve Hollanda’da gerçekleştirilmişti. Yeniden başlayan MXGP yarışlarının 3. ayağı Letonya’nın Kegums Pisti’nde yapıldı. Yarışın kazananı, Standing Construct GasGas Factory takımından Glenn Coldenhoff oldu. Yine aynı pist, 12 Ağustos ve 16 Ağustos’ta etkinliğin 4. ve 5. ayağına ev sahipliği yapacak. Daha sonraki yarışlar ise Türkiye’de gerçekleştirilecek.  Afyonkarahisar Belediyesi, ev sahipliğini üstlenecek.

MXGP Eylül Ayında Türkiye’ye Geliyor

Dünya’da birçok motor sporları etkinliği ertelenirken MXGP yarışlarının 2020 Türkiye ayağının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de belirsizdi. Ancak geçtiğimiz aylarda yapılan açıklama ile yeni takvim duyuruldu. Cuhmhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşecek olan Dünya Motokros Şampiyonası , 5-6 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleşecek. Türkiye, bu yıl 3. kez MXGP yarışlarına ev sahipliği yapacak.

Afyonkarahisar MXGP için Çalışmalar Hızlandırıldı

Dünya Motokros Şampiyonası kapsamında gerçekleşecek yarışların tarihlerinin netleşmesi ile birlikte Türkiye’de çalışmalar hızlandırıldı. MXGP etkinliklerine hazırlık için  Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Afyonkarahisar Belediyesi birlikte hareket ediyor. Dünya Motokros Şampiyonası , Türkiye ve Afyonkarahisar’ın tanıtımında önemli rol üstleniyor. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkiye’de gerçekleşecek MXGP yarışları ile normalleşme mesajı verileceğini söylüyor.

“Dünya Motokros Şampiyonası Normalleşmeye Geçişi Gösteriyor”

MXGP yarış tarihlerinin netleşmesinin ardından açıklama yapan Afyonkarahisar belediye başkanı Mehmet Zeybek, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinin normalleşmeye geçişte etkili olduğunu söyledi. Zeybek, dünyada ve Türkiye’de spor müsabakaları, ligler ve şampiyonaların ertelenmesinin ardından gerçekleşecek bu etkinliğin normalleşmenin bir göstergesi olduğunu düşündüğünü belirtti. Motokros Dünya Şampiyonası yarışları ile bu mesajı dünyaya vermek istedğini söyleyen Zeybek, yarışların Afyonkarahisar’da 3. kez gerçekleştiğini vurguladı. MXGP yarışları, 2 yıldır Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşiyor.

You may also like...