Elektrikli Araçlar için Çığır Açan Bridgestone 4 Mevsim Lastiği

Bridgestone, Enliten teknolojisi ile elektrikli araçlar (EV’ler) için özel olarak tasarlanan Bridgestone Turanza EV dört mevsim grand touring lastiğini tanıttı. Bridgestone lastik üreticisinin Turanza EV merakla beklenen tanıtımı ise Long Beach, Kaliforniya’da düzenlenen Electrify Expo’da gerçekleşti. Elektrikli mobilite alanındaki en son gelişmelerin sergilendiği bu etkinlikte Bridgestone, Yokohama da dahil olmak üzere diğer önde gelen lastik üreticilerine katılarak EV pazarına olan bağlılıklarını vurguladı.

Elektrikli Oto Lastik Bridgestone Turanza EV Performansı Nasıl?

Bridgestone Turanza EV elektrikli araç lastiği geliştirilmesinde firmanın Akron, Ohio’daki teknoloji merkezindeki uzman ekibi görev aldı. Bu uzmanlar, lastik sırtının aşınma direncini ve genel hizmet ömrünü önemli ölçüde artıran yenilikçi PeakLife polimerinin kullanımına öncülük etti. Bridgestone lastik üreticisinin PeakLife teknolojisi, polimer ve güçlendirici bileşenler arasında benzersiz bağlar oluşturma kabiliyetiyle dikkat çekiyor, bu da sırt ömrünün uzamasına ve yeni lastiklere olan talebin azalmasına neden olarak daha sürdürülebilir bir mobilite ekosistemine katkıda bulunuyor. Ayrıca, bu teknoloji yuvarlanma direncini de azaltarak elektrikli araçların menzilini artırmaktadır.

Çevre Dostu Malzemelerle Bridgestone ve Çevreye Bağlılığı

Bridgestone Turanza EV çevre dostu malzemeler ekleyerek çevresel sürdürülebilirliğe olan bağlılığını sürdürüyor. Bu malzemeler arasında geri dönüştürülmüş lastiklerden elde edilen karbon siyahı, yeniden kullanılan plastik torba ve şişelerden yapılan sentetik kauçuk, soya fasulyesi yağı ve tarım endüstrisinin bir yan ürünü olan pirinç kabuğundan elde edilen silika yer alıyor. Bridgestone elektrikli otomobil lastikleri, bu yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanarak lastik üretimiyle ilişkili çevresel etkiyi azaltmayı amaçlamaktadır.

Bridgestone Turanza EV QuietTrack Teknolojisi Nedir?

Turanza EV elektrikli araç lastiği Bridgestone firmasının yenilikçi QuietTrack teknolojisine sahiptir ve gürültü seviyelerini en aza indirmek için sırt desenini optimize eder. Bridgestone tarafından yapılan dahili testler, Turanza EV’nin frenleme performansı ve ıslak zeminlerde yol tutuşu açısından olağanüstü iyi performans gösterdiğini ve en önemli rakibi Continental ProContact RX desenine (255/45 R19 lastiklerle bir Tesla Model Y ile test edilmiştir) rakip olduğunu göstermiştir.

You may also like...