En İyi Fren Performansı: Michelin Auto Bild Testinde Yılın Üreticisi Seçildi

Lastik testleri; kullanımdan konfora, konfordan yakıt tüketimine kadar her şeyi içine alsa da bir aracın güvenli bir şekilde durdurulması konusundaki katkıları ve bu rolün değeri de göz ardı edilemez.  

Auto Bild otomobil dergisi; lastik testlerinde hangi lastikleri daha fazla incelemesi, hangilerini elemesi gerektiğine karar vermek için bu kriteri kullanır. 

Auto Bild, 2019’da “Yılın Üreticisi”ni belirlemek için ana ve uzman kategorilerinde yer alıp yakın zamanda gerçekleşen 5 test sonucundan ortaya çıkan ıslak ve kuru zemin fren performansı sıralamalarını paylaştı.

Auto Bild, Auto Bild Allrad ve Auto Bild Sportscars’ta yayınlanan yaz lastiği karşılaştırmalı değerlendirmelerinden ve Auto Bild Allrad 5/2018 ve Auto Bild 39/2019’da yayınlanan dört mevsim lastik testlerinden alınan iki testin birleşik sonucu kamuoyu ile paylaşıldı.

En az üç teste katılan lastik markaları, tüm bireysel fren testi sonuçlarından ortalama bir yüzde aldı. 

Michelin 107,3 ile birinci oldu ve bu sayede “Yılın Üreticisi” unvanını almaya hak kazandı. Fransız lastik üreticisi Michelin’i; Pirelli yüzde 107 ile ikinci, Goodyear yüzde 106,9 ile üçüncü sırada izledi. Continental yüzde 106.3 ile yarışı dördüncü olarak bitirirken, Hankook ve Vredestein ise yüzde 104.0 ile beşinciliği paylaştı. 

You may also like...