Falken Lastikleri Elektrikli Araçlar için Yeni Lastik Serisini Tanıttı

Sumitomo grubuna bağlı Falken lastikleri, ünlü Nürburgring pistinde Haziran 2023’de 24 saat yarışlarına katıldı. Etkinlik sırasında şirket, Falken lastiklerinin ürün yelpazesini planlamaktan sorumlu Andreas Giese’nin markanın geleceğe yönelik iddialı planlarını açıkladığı bayilerle bir toplantı yapma fırsatını yakaladı. Falken lastik üreticisinin kilit odak noktalarından biri, hızla genişleyen elektrikli araç lastiği pazarına girmek ve elektrikli lastik serisini amiral gemisi olarak konumlandırmak olacak.

Falken e.Ziex Lastikleri Elektrikli Araç Grubuna Hitap Ediyor

Falken kısa bir süre önce elektrikli otomobiller için özel olarak tasarlanan ve Falken e.Ziex olarak bilinen ilk lastik serisini tanıttı. Bu lastikler kitlesel pazara hitap ediyor ve etkileyici bir özelliğe sahip: ultra düşük yuvarlanma direnci. Bu özellik enerji verimliliğini artırıyor ve elektrikli araçların menzilini uzatmaya katkıda bulunuyor. Falken e.Ziex lastikleri elektrikli araç sahipleri arasında popülerlik kazanmış durumda ve başarıları Falken elektrikli araç lastiği segmentine genişlemesinin yolunu açıyor.

Falken e.Azenis Deseni Güçlü Performans Sunuyor mu?

Daha geniş bir elektrikli araç yelpazesine hitap etmek isteyen Falken, e.Azenis lastik serisinin piyasaya sürülmesini planladı. Bu lastikler, Audi e-Tron GT quattro gibi daha güçlü ve daha büyük elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmıştır. Falken lastikleri ile mevcut Ultra Yüksek Performans ve ultra yüksek performanslı lastik sınıfını temel alan e.Azenis serisi, yüksek hız yapılan anlar için optimize edilmiş üstün özelliklerini miras alacak. Falken, çeşitli elektrikli araç modellerine uyacak toplam 44 farklı lastik boyutu sunarak elektrikli lastik yelpazesine bu heyecan verici geliştirmeyi 2025 yılında tanıtmayı hedefliyor.

Falken e.AllSeason Dört Mevsim Elektrikli Araçlara Uygun Lastik Midir?

Falken, Avrupa pazarında dört mevsim lastikleri için artan popülaritesini karşılama adına Falken e.AllSeason serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Adından da anlaşılacağı üzere, bu lastikler yıl boyunca performans sunarak farklı hava koşullarına uygun hale gelecek. Falken, dört mevsim lastik kategorisine girerek elektrikli araçların giderek daha fazla benimsenmesinden ve çok yönlü lastiklere olan talepten faydalanmayı hedefliyor. Çeşitli elektrikli araç modellerine ve tüketici tercihlerine uyum sağlamak için 40 farklı ebattan oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunan e.AllSeason serisinin 2026 yılında piyasaya sunulması planlıyor.

You may also like...