Falken Lastikleri ile Kuzey Kutup Dairesinde 1000 Tur Atıldı

Kevin Hancock, Swansea’dan Kuzey Kutup Dairesi’nde; ön aksta Falken RI 151, arkada Falken BI 861 lastikleri ile donatılmış bir Iveco karavanla 1000 sefer yaptı. Hancock, ortağı Nadine Huguet ile birlikte, Kuzey Işıkları’nı görmek için eksi 27 santigrat dereceye kadar düşük sıcaklıkların yanı sıra buz ve karın içinden geçerek ilerledi. Swansea’da yolculuğa başlayan Hancock ve Huguet, Norveç, Danimarka ve Almanya’dan geçerek geri dönmeden önce Kuzey Kutup Dairesi’ne ulaşmak için İngiltere, Hollanda, Almanya, Danimarka ve İsveç’ten geçerek dört haftalık bir yolculuk yaptı. Tire Business, bu yolculuk hakkında “Kuzey Kutup Dairesi’ne seyahat etmek için Noel Baba’nın kızağına ihtiyacınız yok. Doğru lastikler yeterli.” yorumunda bulundu.

Falken Lastikleri ile Kar Zincirlerine Gerek Kalmadı

Eski bir gezici polis memuru olan Hancock: “Lastikler beklentilerimin çok üzerinde performans gösterdi. Karla kaplı yollarda büyük bir yolculuk yaptık, ancak hiçbir sorunumuz yoktu. Kar zincirlerini takmamıza bile gerek kalmadı. Lastiklerle hiçbir sorun yaşamadım, harika bir iş çıkardılar. “

Hancock’un kullandığı Falken lastikleri, markanın binek araç lastiklerinde de kullanılan 4D Nano Tasarım Teknolojisi’ne sahip. Her iki lastiğin de yanak bölgesinde kış koşullarında ve karlı zeminlerde kullanılabileceklerini gösteren 3PMSF (3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi) ve M+S işaretlemeleri bulunuyor.

Falken Lastikleri Gelişmiş Desen Teknolojileriyle Sunuluyor

Üretici, Falken RI 151 lastiğinin bileşiğinin, premium karkasın ve geniş omuz bloklarının gelişmiş sürüş dengesi için sağlamlık ve düzensiz aşınmaya karşı dayanıklılık sağladığını söylüyor. Falken lastikler, aynı zamanda yüksek manevra kabiliyeti sergiliyor. Falken RI 151 lastik deseni, taşların dişler arasında sıkışıp kalmasını önleyen tasarıma sahip. Aynı zamanda çeker aksta kullanılan Falken BI 851 de yüksek performans sunuyor. Sırtı üzerinde yer alan çok sayıda oluk ve yüksek diş derinliği ile yüksek çekiş gücü sağlıyor. Aynı zamanda geniş temas yüzeyi ile güvenliği arttırıyor.

Ivenco Karavan 2 Yılda Geri Dönüştürüldü

Daha önce mobil polis ofisi olarak kullanılmış olan ve sürüş sırasında kullanılan modifiye edilmiş Iveco kamyon, İngiltere Blackpool’daki bir açık artırma alanından satın alındı. Hancock, buzdolabı ve tüm aydınlatmayı çalıştıracak 24 saatlik elektriğe sahip bir güneş paneli sistemine sahip olan bu karavanı dönüştürmek için iki yıl harcadı. Karavanda ayrıca tam boy ocak, odun sobası, duşlu ve tuvaletli bir banyo bulunuyor. Hatta Karavan’da Hancock’un motosiklet depoladığı bir “garaj” dahi yer alıyor.

Hancock: “Onu yaşanabilir hâle getirmek muhtemelen bir yıl sürdü ancak gerçekten konforlu hâle getirmek yaklaşık iki yılımı aldı. Bir yandan çalışırken bir yandan haftasonları karavanla uğraştım. 17 yıldır araçlarda yaşıyorum, ancak bu diğerlerinin bir adım ötesinde. Kuzey Kutup Dairesine gitmek, hayatımın yolculuğuydu; Falken lastikleri bu yolculuğu eğlenceli, kolay ve güvenli hâle getirmeme yardımcı oldu.”

You may also like...