Falken Lastikleri ve Elektrikli Araçlar e.ZIEX Serisiyle Buluştu

Elektrikli araçlar için şimdiye kadarki en yüksek yakıt verimliliğine sahip lastiğini Avrupa’da piyasaya sürecek Falken, artan talebi karşılamak üzere Avrupa’da elektrikli araçlar için yeni e.ZIEX lastik serisini piyasaya sürüyor. Falken lastikleri, bu lastiğin üretici tarafından şimdiye kadar piyasaya sürülen lastikler arasında en yüksek yakıt verimliliği seviyesini sunduğunu belirtmektedir.

e.ZIEX Deseni Yeni Bileşenlere Sahip mi?

Falken e.ZIEX’in elektrikli araçlara ve onların spesifik özelliklerine uygun olmasını sağlamak için, en yeni lastik, yakıt verimliliğini ve kavrama gücünü artırmak için Falken’in kendi gelişmiş 4D nano tasarım malzeme geliştirme teknolojisi kullanılarak geliştirilen yeni bir kauçuk bileşiği kullanmaktadır.

Falken Lastikleri Nasıl Ürünler Geliştiriyor?

Falken, bir Japon şirketi olan Sumitomo Rubber Industries kuruluşuna ait bir lastik markasıdır. Falken Lastikleri otomobiller, kamyonlar, SUV’lar ve diğer araçlar için geniş bir lastik yelpazesi üretmektedir. Şirket 1983 yılında Japonya’da kurulmuştur ve o zamandan beri faaliyetlerini Avrupa, Kuzey Amerika ve dünyanın diğer bölgelerine genişletmiştir. Falken Lastikleri hem kuru hem de ıslak zeminlerde mükemmel yol tutuşu, dayanıklılık ve kavrama sunan yüksek kaliteli, performans odaklı lastikleriyle tanınır. Şirket aynı zamanda motor sporlarıyla da ilgilenmekte ve dünya çapında bir dizi yarış takımına ve etkinliğe sponsorluk yapmaktadır.

Falken e.ZIEX Nasıl Performans Sunuyor?

Falken lastik üreticisi, daha fazla yük direnci için temas basıncının homojenliğini arttırmak amacıyla omuz bölümündeki diş genişliğini azaltarak Falken e.ZIEX profilini optimize etmiştir. Ürünü geliştirirken Falken lastikleri, kabin içinde ve dışında lastik yol gürültüsünü azaltan özel bir gürültü emici sünger teknolojisi olan Silent Core’u uyguladı. Falken lastikleri ayrıca lastiğin ıslak yollardaki performansında da iyileştirmeler yapmıştır. Falken e.ZIEX, şirketin ikinci yedek EV lastikleri serisi ve geçen yıl Çin’de piyasaya sürülen Dunlop e.Sport Maxx serisini takip etnektedir.

You may also like...