Formula E Galibi Antonio Felix Da Costa Oldu

Takımlar, sürücüler ve Michelin, 2019/2020 ABB FIA Formula E Şampiyonası için bu hafta sonu Almanya’nın başkent Berlin’deydi. Elektrikli araç yarışları için eski Tempelhof Havaalanı kullanıldı. Antonio Felix Da Costa, Çarşamba ve Perşembe pole pozisyonundan kazandığı galibiyet ile şansını arttırdıktan sonra Pazar günkü yarış ile Formula E sezonunun bitişine 2 round kala galibiyetini garantiledi. Portekizli sürücünün ikinciliği ile takım arkadaşı Jean-Eric Vergne’in birinciliğinin kombinasyonu, DS Techeetah’ın galibiyetinden emin olunmasını sağladı.

Galibiyet Formula E Finalinden Önce Kesinleşti

Michelin Formula E programnın menejeri Jérôme Mondain: Olağanüstü performanslarından dolayı Antonio Felix Da Costa ve DS Techeetah’ı tebrik ediyoruz. Zorlu bir sezon oldu ve güçlü, tutarlı bir ritmi sürdürmek kolay olmadı. İlk kez final etabından önce Formula E şampiyonu belirlenmiş oldu. Michelin Motorsport, sürücülere kendisinden istenen yüksek standarda uygun bir lastik sağlamış olmaktan ve onların yarışlarına odaklanmalarını sağlamaktan mutluluk duyuyor.”

Haftasonu Formula E Pistinin Sıcaklığı 40 Dereceyi Aştı

Bu hafta sonu düzenlenen E-prix’in her ikisinde de hava, 6. ve 7. turlarda olduğundan daha sıcaktı; hava ve pist sıcaklıkları sırasıyla 30 ve 40 dereceyi aştı. Bu sefer; sürüş geçtiğimiz yıllarda sürücülerin aşina oldukları düzende; saat yönüne ters yönde yapıldı. Elektrikli araç yarışları boyunca sürücüler, Michelin lastiklerinin yüksek performansından faydalandı. 

Elektrikli Araç Yarışları Daha Az Lastikle Gerçekleştirildi

2019 / 2020 Formula E şampiyonasının son altı yarışında zorluğu arttırmak için lastik kotası da sınırlandırıldı. Her araç için 4 yerine 3 set lastik kullanımına izin verildi. Böyle bir adım, tek koltuklu araçlarla yapılan yarışlarda nadiren görülüyor. Ancak çevreyi korumak için lastiklerin son güne dek kullanılmasını ve geri dönüşümü destekleyen Michelin felsefesi ile örtüşüyor. Daha az lastik kullanılması, yarışta hızdan ödün vermeye gerek bırakmadı. Bu da Michelin Formula E lastikleri sayesinde mümkün oldu. Michelin, elektrikli araç yarışları için sürdürülebilirlik felsefesi kapsamında destek sunuyor.

You may also like...