Hankook, Lamborghini Super Trofeo İle Özel Lastik Ortaklığı Sağladı

Hankook, İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini Squadra Corse ile işbirliği yaptı. 2023 sezonu itibariyle premium lastik üreticisi, Lamborghini Super Trofeo’nun resmi teknik ortağı ve tek lastik tedarikçisi haline geldi.

Bu kupa, dört kıtada düzenlenen üç seriden oluşuyor. Hankook, farklı gereksinimleri karşılamak için yeni, yüksek performanslı bir yarış lastiği olan Ventus Race’i geliştirdi. Bu lastik, Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo2 yarış otomobili için özel olarak tasarlandı ve orta hamur bileşiminden yararlanıldı. Her koşulda ve tüm yarış pistlerinde yüksek düzeyde yol tutuşu ve maksimum tutarlılığı sağlıyor. Ventus Race, Lamborghini Super Trofeo Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da kullanılacak ve Premium oto lastik üreticisi, yarış pistlerinde de teknik destek sağlayacak.

Hankook Motor sporları Portföyüne Büyük Bir Seri Eklendi

Hankook Oto Lastik Avrupa Başkanı Sanghoon Lee; ‘’Lamborghini Super Trofeo ile ortaklık yapmanın, Hankook’un uluslararası motor sporları portföyüne büyük bir isim ve üç heyecan verici seri eklediğini’’ söyledi. Bu seriler arasında Imola, Valencia, Spa-Francorchamps ve Nürburgring gibi prestijli pistler ziyaret edildi.

Lamborghini Super Trofeo, en eski Lamborghini şampiyonasıdır ve bu yıl Imola, Valencia, Spa-Francorchamps ve Nürburgring gibi prestijli yarış pistlerini ziyaret edecektir. Kuzey Amerika programı ayrıca, Watkins Glen ve Indianapolis gibi ünlü yarış pistlerini içermektedir. Lamborghini Super Trofeo Asia ise, üç yıllık bir aradan sonra geri dönecek ve Fuji, Şangay ve Avustralya’daki The Bend Motorsport Park gibi yarış pistlerini içerecektir.

Hankook Sponsorluğunda Büyük Yarış Ne Zaman Yapılacak?

Lamborghini Super Trofeo yarışları büyük finali, 18 ve 19 Kasım tarihlerinde üçüncü kez Vallelunga’da gerçekleştirilecektir. Tüm yarışmacılar Roma’ya yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki Vallelunga pistinde bir araya geliyor. 2023 yılının genel galibini belirlemek için 50 dakikalık iki sprint yarışında sıralamama turuna katılacaktır. Hankook sponsorluğunda gerçekleşecek Lamborghini Büyük Finali, son yıllarda dünyanın her yerinden seyirci ve hayran çeken bir festival niteliğindedir.

You may also like...