Hankook Lastik Bileşiklerini Yapay Zeka Teknolojisiyle Geliştirecek

Hankook Lastikleri, “yapay zeka ile geliştirilen lastik bileşiği için öncü bir model” olarak nitelendirdiği Sanal Bileşik Tasarımı (VCD) sistemini tanıttı. VCD sistemi ile fiziki teste gerek kalmadan lastiklerde kullanılacak en uygun materyaller belirlenebiliyor. Yapay zeka analizleri, lastikler için en verimli kombinasyonu sağlıyor. Yetkililere göre; bu sistem, lastik bileşiği geliştirme sürecini % 50 oranında kısaltacak. Lider lastik üreticisi, VCD sistemini; lastik geliştirme, materyal seçimi, tasarımı ve serim üretim süreçlerinin tamamında kullanmayı planlıyor.

Hankook: Sistem %95 Oranında Doğru Sonuç Veriyor

Hankook’un yenilik çabaları, şirket içi bir araştırma projesi olarak başladı. Sonrasında Kore’nin en iyi araştırma enstitüsü ile işbirliği hâlinde proje hızlandırıldı ve sağlamlaştırıldı. Hankook, Kore Modern Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (KAIST) ile işbirliği yaptı. O zamandan beri, veri analizinin doğruluğu büyük ölçüde iyileştirildi ve şu anda sistem, % 95’den fazla oranda doğru sonuç veriyor.

Hankook Lastikleri Teknoloji Tabanlı Büyümesini Sürdürüyor

Hankook, Mayıs ayındaki amaçlarına bağlı kalarak; teknoloji tabanlı yeniliklere yoğunlaşıyor. Şirket ayrıca, Hankook Lastikleri’nin en son teknoloji araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) tesisi olan Hankook Technodome’da kurulmuş küresel bir Ar-Ge ağı kullanarak geleceğe yönelik yenilikçi teknolojileri de güvence altına alıyor. Hankook,lastik sektörünün nitelikli büyümesini ve rekabetçiliğini güçlendiriyor. Bunun yanı sıra; teknoloji, marka ve ağ odaklı yeni büyüme sistemine katkı sağlayarak; otomotiv endüstrisinde küresel liderlik konumunu sağlamlaştırıyor.

You may also like...