Hankook Lastikleri Lojistik Alanında Hapag-Lloyd AG ile Ortaklık Kurdu

Küresel lastik liderlerinden olan Hankook Lastikleri, lojistik yeteneklerini güçlendirmek için dünyanın beşinci en büyük transatlantik nakliye şirketi Hapag-Lloyd AG ile ortaklık kuruyor. Hapag-Lloyd AG, 1847 yılında kurulmuş, tüm kıtalar arasında nakliyat hizmeti veren ve 257 modern gemi işleten Almanya merkezli bir firma. Güney Koreli premium lastik markası, taşımacılık için zorlu bir dönemde önemli bir ortaklığa imza atıyor.

Deniz taşımacılığı bir çıkmazın ortasında. Öncelikle COVID-19 pandemisinin neden olduğu küresel nakliye konteyneri sıkıntısı, liman tıkanıklığının devam etmesine ve tüm zamanların en yüksek navlun fiyatlarına yol açtı. Zor zamanların üstesinden gelen Hankook Lastikleri, Hapag-Lloyd ile uzun vadeli bir sözleşme imzaladı. Bu, premium lastik markası ile Alman denizcilik şirketi arasındaki 20 yılı aşkın bir süredir süren yakın ortaklık üzerine kurulduğu için daha da önemli.

Hankook Lastikleri İhracat Kapasitesini Arttırıyor

Hankook Lastik & Technology Başkan ve CEO’su Sooil Lee: “Hankook’un ihracat kapasitesini artırmaya ve değişken bir ortamda küresel tedarik zincirimizi istikrara kavuşturmaya yardımcı olacak bu uzun vadeli anlaşmada Hapag-Lloyd ile ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu stratejik işbirliğinin, özellikle belirsizlik zamanlarında küresel yetkinliğimizi daha da güçlendirecek esnek bir ekosistem sağlayacağına inanıyoruz.”

Hâlihazırda 180’den fazla ülkede faaliyet gösteren Güney Koreli premium lastik markası, hızla değişen pazara hızla uyum sağlayarak; hem nicel hem nitel büyümeyi destekleyerek büyümeye devam ediyor.

Hankook Lastikleri ve Hapag-Lloyd AG Çevre Odaklı Hareket Ediyor

İmza töreni, 7 Aralık’ta Hankook Lastikleri genel merkezi Technoplex’te gerçekleşti. Anlaşma, Hankook Lastik & Teknoloji CEO’su Sooil Lee, İdari Müdürü Jongho Park, Hapag-Lloyd Asya Bölge Genel Merkezi Başkanı Hans Schaefer ve Hapag-Lloyd Kore Başkanı Minkyu Choi ile imzalandı.


Anlaşmaya göre Hapag-Lloyd, 2022’den 2024’e kadar sürdürülebilir lojistik hizmetlerinin yanı sıra istikrarlı bir nakliye konteyneri tedariği sağlayacak. Hapag-Lloyd aynı zamanda, Hankook’un sürdürülebilirliğe olan bağlılığı ile uyumlu olarak küresel kaynakları ve çevreyi korumayı amaçlayan çevre odaklı bir şirket.

You may also like...