Hankook Lastikleri Tam Elektrikli NXT Gen Cup Sponsoru Oldu

Hankook Lastikleri NXT Gen Cup İsveç yarış serisinin yeni ve özel lastik tedarikçisi oldu. Elektrikli Mini Cooper SE tabanlı LRT NXT1 yarış araçlarına Ventus TD modeliniin tedariğini sağlayacak. Lastik, Mini John Cooper Works GP için orijinal ekipman seçeneği olarak geliştirildi. Yolda ve yarış pistinde yüksek düzeyde performans sunmaktadır. Yarışlar sırasında Hankook lastikleri, sürücüleri ve takımları desteklemek üzere sahada olacak. Yarış otomobili, NXT Gen Cup’ın kurucusu Lestrup Racing Team tarafından üretildi ve 230hp sıvı soğutmalı elektrik motoru ve 30kWh bataryaya sahip.

Hankook Ventus TD Modeli Ne Zaman Sahne Alacak?

Hankook Ventus TD modelinin sürücülere eşlik edeceği ve yarış boyu performansını sergileyeceği organizasyon tarihi belirlendi. Tamamen elektrikli Junior Touring Car Cup 2023’te başlayacak ve 15 ila 25 yaş arasındaki genç karting yeteneklerine kariyer için basamak oluşturacak. NXT Gen Cup, İsveç Touring Car Şampiyonası ile birlikte İsveç’te düzenlenecek. İlk yarışı 8 ve 9 Temmuz tarihlerinde Falkenberg’de yapılacak olan NXT Gen Cup on sekiz sürücüyle gerçekleşecek. Temmuz-Ekim 2023 tarihleri arasında ise altı yarış hafta sonu boyunca mücadeleye sahne olacak.

Hankook Motorsports Avrupa Direktörü: ‘’Genç Yeteneklere İlham Olacak.’’

Hankook Motorsports Avrupa Direktörü Manfred Sandbichler, “Tamamen elektrikli NXT Gen Cup ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi. “Etkileyici programları sadece tamamen elektrikli motor sporlarına değil, aynı zamanda genç yarışlara olan bağlılığımıza da mükemmel bir şekilde uyuyor. NXT Gen Cup ile daha fazla genç yeteneğe ilham vermeyi ve onlara heyecan verici bir motor sporları kariyeri sunmayı umuyoruz.”

Hankook, NXT Gen Cup İçin Nasıl Rol Oynayacak?

NXT Gen Cup ortaklar ve etkinlikler başkanı Christian Axelsson, “Hankook’un Formula E ve yol yarışlarındaki kapsamlı deneyimi, gelecek vaat eden sürücüler için uygulanabilir ve sürdürülebilir bir yarış kariyeri platformu oluşturmak üzere yola çıktığımız NXT Gen Cup için kilit bir rol oynayacak” dedi. “Lastiklerle yaptığımız ilk testler hem ıslak hem de kuru zeminde performans ve dayanıklılık açısından olağanüstü sonuçlar verdi.” Değerlendirmelerinde bulundu.

You may also like...