Kumho Lastikleri BMW Yarış Sürücüleri Kulübü Şampiyonası Ortaklığı

Kumho’nun BMW Yarış Sürücüleri Kulübü Şampiyonası ile ortaklığı, 1997 yılında başlayan ve bugüne kadar devam eden İngiltere kulüp tarihindeki en uzun süreli ortaklıklardan biri. Başlangıçta Kumho finansal destek sağladı, ancak ortaklık 2000 yılında lastik tedarikini de içerecek şekilde genişletildi ve tüm yarışmacılar ECSTA V700 sokakta yasal yarı kaygan yarışma lastiği ile yarıştı. Otomobiller hızlandıkça Kumho daha güçlü makineler için ECSTA S700 slick lastiklerini ve tüm yarışmacılar için W700 ıslak hava modelini ekledi.

BMW Yarış Kulübü Neden Kumho Lastikleri Tercihini Yapıyor?

BMW Yarış Sürücüleri Kulübü Başkanı Trevor Ford, Kumho’nun şampiyonaya katkısını kabul ederek lastiklerin uygun fiyatını, kalitesini ve düşük aşınma oranını övdü. Şampiyonanın organizatör kulübü BARC’ın Sportif Müdürü Mark Turner, Kumho BMW Şampiyonası’nın heyecanını ve garantili eğlenceli yarışlarını övdü. Kumho Pazarlama Direktörü John Thrupp, BMW Racing Drivers Club Şampiyonasını desteklemekten duyduğu heyecanı dile getirerek, markalarını sergilemek için mükemmel bir platform sağladığını belirtti.

BMW Yarış Sürücüleri Kulübü Şampiyonası Hakkında

BMW Racing Drivers Club Şampiyonası motor sporları takviminde önemli bir etkinlik olarak programının önemli parçası niteliği taşıyor. Şampiyona, seyircilerin keyif aldığı yakın, heyecan verici yarışlar sunan harika otomobilleri ve sürücüleri kendine çekiyor. Kumho lastikleri adına şampiyona ortaklığı, tüm yarışmacılar için yüksek kaliteli, uygun fiyatlı lastikler keşfedilmesini sağlayarak şampiyonanın devam eden başarısı için çok önemli bir faktör oluyor.

  • 14 Turluk Şampiyona İçin 2023 Programı Şu Şekildedir:
  • 8/9 Nisan – Brands Hatch Indy
  • 13/14 Mayıs – Snetterton 300
  • 10 Haziran – Castle Combe
  • 8 Temmuz – Thruxton
  • 12/13 Ağustos – Uluslararası Donington Park
  • 16/17 Eylül – Silverstone Uluslararası
  • 14 Ekim – Uluslararası Oulton Park

You may also like...