Lastikler ile fiyatı meselesi

Lastik Fiyatları İzmir

Lastik Fiyatları İzmir

 

Oto lastikler, arabalarda yere değen kauçuk ve tellerin birleşimi ile imal edilen parçalardır. Lastiklerin çok sayıda şekli bulunmakta ve çeşitlerine göre lastik fiyatları belirlenmektedir. Yaz ve kış lastikleri başka şeylerdir. Kış lastik fiyatları yaz lastiklerinin fiyatlarına oranla daha yüksektir. Bunun çünkü uygulanan malzemelerin, daha esnek, soğuğa sağlam ve yol tutuş niteliğinin başka türe göre çok olmasıdır.

Lastik alırken aranan çeşitli nitelikler olmaktadır. Aranan niteliğe göre de lastik fiyatları değişim gösterir. Aranan kalite arttıkça fiyat da yükselir. Orta düzey bir lastikte ise, lastik izmir fiyatları daha uygundur. Lastikler de aranan temel nitelikler, başta güvenilirlik olmak üzere, konforlu olması, uzun ömürlü olması, düşük yuvarlanma direncine sahip olması ve gürültü düzeyinin düşük olmasıdır. Her markanın da kendine hususi geliştirdiği bir noktası bulunmaktadır. Bunların arasında azami ciddiyet verilen niteliğe göre marka seçimi yapılmalıdır. Lastik fiyatları izmir ilinde 50 liradan başlayarak 1000 TL ve üstüne çıkabilmektedir. Ayrılan bütçenin çokluğuna göre alınabilecek lastiğin nitelikleri de yükselecektir. Daha ucuz markaların lastiklerini edinebilme imkânı bulunmaktadır. Ancak, iktisat düzeyine göre lastiğin de kalitesi farklılık göstermektedir. Lastik fiyatlarından önce güvenilirlik ön plana çıkarılmalıdır. sebebiyse aracın yere ilişki eden tek parçası lastiklerdir ve araç güvenliği adına en önemli kısım şekilde sayılmaktadır. Bu sebeple aracın lastiklerinin yol tutuşu güçlü olması, birden frenlerde kayma yapmamalı, motorun gücüne ayak uydurabilecek niteliklerde olması ciddi bir meseledir. aksi durumda hayati tehlikeler ile karşılaşılabilmektedir.

Ucuz markalar da vasıta sahiplerine hizmet vermektedir. fakat, asıl kayda değer olan, firmanın güvenilirliğidir. Kimi sürücüler ucuza lastik edinebilmek adına, hiç bir kriter bulundurmadan, araç özelliklerini dikkate almadan, sadece lastik fiyatlarındaki ucuzluk nedeniyle bu tür yanlış seçimlerde bulunabilmektedirler. Böylelikle hem kendi hayatlarını hem trafik düzenindeki bireylerin hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar. Ucuz mal edinmek hem parasal manada hem manevi açıdan önemli boyutlara ulaşabilecek zararlara yol açmaktadır. Lastik fiyatlarından evvel lastik güvenilirliğine önem verilmesi, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için en doğru davranış olacaktır. Doğru sürede doğru lastik seçimi, araca elverişli lastiğin seçimi ucuz ya da pahalı göz ardı edilmemeli.

You may also like...