Lexus RZ450e F Sport Performance Uyumlu Elektrikli Araç Lastikleri

Bridgestone lastik üreticisi, Lexus RZ450e elektrikli araç modelinin özel bir versiyonunu özel lastiklerle donattı. F Sport Performance olarak bilinen bu yeni model sadece 100 adetle sınırlıdır ve 17 yeni aerodinamik parça ile geliştirilmiş çarpıcı bir dış görünüme sahiptir. Bu modelin geliştirilmesinde Bridgestone test sürücüsü Masahiro Sasaki’nin aktif katılımı ile araç ve lastikleri arasında mükemmel bir uyum sağlandı.

Üstün Performans için Gelişmiş Bridgestone Lastik Teknolojisi

Lexus RZ450e F Sport Performance, asfalt yüzeylerde SUV’lar için özel olarak tasarlanmış Bridgestone Alenza 001 yaz lastiği seçeneğine sahiptir. Bu lastikler sürüş performansını artırmak için gelişmiş teknolojiler içerir. Alenza 001’in yapısal sertliği yeni takviye malzemeleri kullanılarak artırıldı ve daha iyi denge sağlandı. Çeşitli yükler altında lastik temas alanını görselleştiren Ultimat Eye modelleme teknolojisi de hem kuru hem de ıslak yüzeylerde manevra kabiliyetini ve yol tutuşunu iyileştirmek için kullanılmıştır.

Ayrıca, Bridgestone Alenza 001 yaz lastikleri dalgalı 3D kılcal kanallara ve NanoPro Tech ile silika içeren bir kauçuk bileşimine sahiptir. Bu yenilikçi teknoloji, moleküler düzeyde ayarlamalara olanak tanıyarak lastik ömrünü uzatır ve elektrikli araçlar için önemli bir faktör olan yuvarlanma direncini azaltır.

Bridgestone Alenza 001 Yaz Lastiği Özellikleri Nedir?

Lexus RZ450e F Sport Performance üzerindeki Bridgestone Alenza 001 yazlık lastikler önde 255/40 R21 ve arkada 295/35 R21 ebatlarında takılmıştır. Bu ebatlar optimum performans ve denge sağlar. Bu lastiklerde kullanılan gelişmiş tasarım ve malzemeler sadece sürüş özelliklerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla verimlilik ve uzun ömürlülüğe de katkıda bulunur. Bu da onları elektrikli araçların yüksek torku için ideal hale getirerek sürücülere gelişmiş manevra kabiliyeti, güvenlik ve asfalt yüzeylerde üstün bir sürüş deneyimi sunar.

You may also like...