Michelin CrossClimate 2 Satışa Sunuldu

Michelin Kuzey Amerika, yıl boyunca güvenlik sağlayacak ve mevsime göre lastik değişimi ihtiyacını ortadan kaldıracak yeni dört mevsim lastiğini pazara sundu. Yeni Michelin CrossClimate 2 , 16-20 in arası 25 ayrı ebatta sunuluyor. Firmaya göre yeni Michelin dört mevsim lastiği ; “ıslak zeminde kısa fren mesafesi, uzun ömürlülük, yüksek karlı ve kuru zemin performansı” özelliklerini bir arada sunuyor. Yeni Michelin 4 mevsim lastik , üretici tarafından şimdiye kadar üretilmiş en çok yönlü ve en gelişmiş lastik olarak tanımlanıyor.

Michelin CrossClimate 2 Her Mevsim Kontrol Sağlıyor

Michelin marka direktörü Matthew Cabe: “Michelin CrossClimate 2 ; her frenlemede , her dönüşte ve her mevsimde yüksek güvenlik ve performans sağlayacak şekilde tasarlandı. Tüm duyarlı sürücüler, araç kullanırken kendilerinin ve diğer insanların güvenliğinden sorumlu olduklarının farkındalar. Bu nedenle; kontrolün kendilerinde olmasını istiyorlar. Yeni Michelin dört mevsim lastiği , her mevsimde ve her türlü hava koşulunda kontrol sağlıyor.”

Yeni Michelin 4 mevsim lastik , her türlü iklimde ve farklı hava koşullarında yüksek performans sunmak için geliştirilmiş özel lastik bileşiğine ve V şeklindeki özel sırt tasarımına sahip. Michelin CrossClimate 2 lastik deseninin “dört mevsim lastiği” kategorisini yeniden tanımladığını söylüyor.

Michelin CrossClimate 2 Özellikleri

  • Islak Zemin Performansı: Michelin CrossClimate 2 geliştirilirken firmanın mühendisleri, son güne dek yol tutuşunu koruyan bir lastik geliştirmekle görevlendirildi. Michelin’in yaptığı testler, lastiğin kullanılmış ve aşınmışken dahi ıslak zeminde kısa fren mesafelerine sahip olduğunu gösteriyor.
  • Lastik Ömrü: Yeni Michelin 4 mevsim lastik , yüksek ıslak zemin performansının yanı sıra; yüksek kilometre ömrü ile de ön plana çıkıyor. Aşınma testleri Michelin CrossClimate 2 ‘nin rakiplerinden 24 bin km daha fazla kilometre ömrü sunduğunu gösteriyor.
  • Kuru Zeminde Yol Tutuşu: Yeni Michelin dört mevsim lastiği , firmanın yaptığı testlerde kuru zeminlerde rakiplerine oranla ortalama 5 metre daha kısa fren mesafesi sunuyor.
  • Kar Performansı: Michelin CrossClimate 2 , lastik yanağında zorlu kış koşullarında kullanılabileceğini belirten 3PMSF işaretlemesini taşıyor. Michelin , bağımsız aşınmış lastik testlerinde CrossClimate 2’nin diğer dört mevsim lastiklerine oranla %31 daha yüksek çekiş gücü sunduğunu söylüyor.

Michelin 4 Mevsim Lastik Gürültüyü Azaltıyor

Michelin Piano Noise Reduction Tuning teknolojisi ile sürüş sırasında oluşan gürültünün minimuma indiğini söylüyor. Bu , Michelin CrossClimate 2 tasarlanırken sırt bloklarının açılandırılmasının ve temas yüzeyinin buna göre ayarlandığı anlamına geliyor. Yeni Michelin 4 mevsim lastik ; CrossClimate +, CrossClimate SUV, Premier A / S ve Premier LTX lastik serilerinin yolundan gidiyor. Binek araçlar ve crossoverlar için geliştirilen yeni Michelin dört mevsim lastiği , 2021’in başında 31 yeni ebatla sunulacak. Michelin , bu yeni 56 ebat ile lastiğin piyasada yer alan ve en çok satılan sedanlar ile crossover araçların %76’sına uyum sağlayacağını söylüyor.

You may also like...