Michelin ERC Şampiyonasında İlk Kazanan Lastik Ödülünü Aldı

Michelin, ERC resmi lastik üreticilerinin başarılarını takdir eden yeni bir girişim olan FIA Avrupa Ralli Şampiyonası’nda (ERC) Kazanan Lastik Ödülü’nün ilk sahibi oldu. Ödül, ürünleri her etkinlikte kazanan ekibi donatan üreticiye veriliyor. Michelin ödülü, Yoann Bonato ve Benjamin Boulloud’un Michelin lastikleriyle CHL Sport Auto tarafından işletilen Citroën C3 Rally2 ile yarışı kazandığı Islas Canarias Rallisi’nde kazandı.

Michelin Lastikleri Çalışmalarıyla Nasıl Değerlendirildi?

Yoann Bonato, Islas Canarias Rallisi’ndeki ikinci ERC zaferi için Michelin lastiklerine teşekkür etti. Michelin lastiklerinin çok iyi olduğunu ve sert hamurlu lastiğin etkinlik için yeni olduğunu ve mükemmel olduğunu söyledi. Islak zeminde kullandıkları orta hamur lastiğin de iyi olduğunu ve iyi başarılar elde edebildiklerini sözlerine ekledi. Ayrıca Michelin üreticisinin tüm lastiklerinin iyi olduğunu ve çok memnun olabileceklerini söyledi. Bonato Michelin lastik üreticisinin çalışmalarını ve kazanmasında oynadığı hayati rolü övdü.

ERC Kazanan Lastik Ödülü Ne Zaman Takdim Edilecek?

ERC Kazanan Lastik Ödülü, 19-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan ORLEN 79. Polonya Rallisi’nde bir çakıl etkinliğinde takdim edilecek. Kazanan Lastik Ödülü, ERC’nin resmi lastik üreticilerinin başarılarını takdir etmek için ERC tarafından başlatılan yeni bir girişimdir. Ödül, ürünleri her etkinlikte kazanan ekibi donatan üreticiye veriliyor.

Islas Canarias Rallisinde Hayden Paddon İkinci, Efrén Llarena Üçüncü Oldu

Hayden Paddon, Islas Canarias Rallisi’nde Pirelli donanımlı Hyundai i20 N Rally2 ile ikinci oldu. Efrén Llarena, MRF Tyres Takımı için Škoda Fabia RS Rally2 ile yarışı üçüncü sırada tamamladı. Bonato, Michelin lastikleri üzerinde CHL Sport Auto tarafından işletilen Citroën C3 Rally2 ile yarışı kazandı.

You may also like...