Michelin’in Havasız Lastiği Ödülleri Topladı

Bu yıl Michelin tarafından geliştirilen delinmez lastik UPTIS, üç ayrı ödülün sahibi oldu: Almanya’da Golden Steering Wheel 2019 Ödülü, Fransa’da COYOTE 2020 Otomobil ve ABD’de AVT ACES 2020 Ödülü. Ödüller sırasıyla otomotiv endüstrisinin en prestijlileri arasında yer alan; Alman basın grubu Auto Bild, Avrupa topluluğu Coyote ve Amerikan dergisi Autonomous Vehicle Technology tarafından verildi. Michelin UPTIS, olağanüstü teknolojik avantajları dikkate alınarak; inovasyon ve yılın lastiği kategorilerinde ödüllendirildi.

Delinmeyen Michelin Lastiği Güvenliği Arttırıyor

Geçen Haziran ayında Movin’ On 2019’da Michelin tarafından tanıtılan havasız lastik Uptis, hem güvenlik hem de çevreye saygı açısından büyük bir yenilik sunuyor. Her türlü delinme riskini ortadan kaldıran devrimci teknolojiye sahip bu prototip, araç sürücülerinin daha rahat hissetmelerine; filo sahiplerinin ve profesyonel araç sürücülerinin iş üretkenliklerini optimize etmelerine yardımcı oluyor.  

Michelin Uptis 10 Yıllık Çalışmanın Ürünü

Buna ek olarak; ham madde kullanımının minimize edilmesi, atıkları azaltıyor ve sürdürülebilir mobiliteye katkı sağlıyor. Bu ödüller, Michelin ekiplerinin yaklaşık on yıldır devam eden çalışmalarının takdir edilmesi anlamına geliyor. UPTIS prototipi, halihazırda yapı tasarımı ve ileri teknoloji materyalleri ile 50’den fazla patente sahip.

Michelin Çevre Dostu Bir Lastik Teknolojisi Sunuyor

Uptis, Michelin’in, daha güvenli, daha verimli, daha erişilebilir ve çevre dostu mobilite sağlama konusundaki inovasyon kapasitesini tamamen gösteriyor. Michelin’in Başkanı Florent Menegaux: “Bu üç prestijli ödül, Michelin çalışanları için büyük bir gurur kaynağı. Onlar, lastik endüstrisi için büyük bir buluşu sunuyor ve Michelin’in yenilikçi sürdürülebilir mobilite alanındaki çabalarının önemini gösteriyorlar.”

You may also like...