Nokian Outpost AT Off-Road Lastik Desenini Tanıttı

Nokian Lastikleri, sadece Kuzey Amerika’da üretilecek ve satılacak olan yeni ürünü Nokian Outpost AT off-road lastiğini kısa süre önce tanıttı. Lastik, şirketin Dayton, Tennessee, ABD’deki fabrikasında üretildi ve şirketin dört mevsim arazi lastikleri yelpazesindeki Outpost AT modelinin yerini aldı. Yeni lastik özellikle Kuzey Amerikalı sürücüler için tasarlandı ve bayiler şimdiden envanter siparişlerini verebilir şeklinde duyuru sağlandı.

Off-Road Lastiği Nokian Outpost AT Özellikleri ve Tasarımı Nasıl?

Nokian Outpost AT, l off-road astiğin çukurlara ve arazi kullanımına karşı direncini artıran aramid liflerle güçlendirilmiş sırt ve yanaklar da dahil olmak üzere önceki modelden önemli özellikleri miras alıyor. Lastik ayrıca zorlu koşullarda daha iyi çekiş için omuz bölgelerinde Canyon Cuts ve 3PMSF etiketini kazandıran tüm hava koşullarında performans için tasarlanmış bir bileşime sahip. Önceki modele kıyasla Nokian Outpost AT daha kare bir profile ve bloklar arasında yeni köprülere sahip ve büyük kulaklara sahip yanakların tasarımı daha agresif hale geldi. Lastiğin görünümüne de önem verilmiş, düz yanaklarda kabartmalı yazılar kullanıldı.

Nokian Üretimi ve Dağıtımı Nasıl Sağlıyor?

Nokian Outpost AT arazi lastiği, Nokian Tires’ın Dayton, Tennessee, ABD’deki fabrikasında üretiliyor. Dünyanın en yüksek teknolojili ve çevre dostu lastik tesislerinden biri olan bu fabrikanın kapasitesini 2024 yılına kadar iki katına çıkararak yılda 4 milyon lastiğe çıkaracağını açıkladı. Lastik sadece Kuzey Amerika’da dağıtılacak ve bayiler Dayton’daki üretim arttıkça önümüzdeki haftalarda ve aylarda doldurulacak olan stok siparişlerini şimdiden verebilirler. Nokian geçtiğimiz günlerde Dayton’da 600.000 lastik kapasiteli yeni bir depo inşa etmeye de başladı.

You may also like...