Otomobillerde Lastik ve Jant Uyumu

Lastik & Lant

Lastik & Lant

 

Doğru Oto Lastik ve Jant Uygulamaları; Otonuzun lastiklerinde bir problem olmasa dahi ve yıprandığına dair görüntüde bir şekil bozukluğu bulunmasa da üretim yapıldığı tariten 5 sene sonraya kadar tam anlamıyla sıhhatli kalabiliyorlar. Bunu açıklayan mevzunun uzmanlarına göre bir oto, 4×4 ve suv araç lastikleri 5 beş senede bir değiştirilmelidir. Sıhhatli ve konforlu bir kullanım için şart olan bu değişimi yapmak lastik kampanyaları sayesinde çok fazla daha pratik ve hesaplı bir biçimde yapılabilir. Bu kampanyaları değerlendirerek dilediğiniz nitelikteki ve istediğiniz marka oto lastiği taktırma şansına sahip olabilirsiniz.

Oto ve 4×4 araç lastik kampanyaları her dönem oldukça çok lastik markasına çok daha şans sağlamaktadır. Oto ve 4×4 lastik kampanyaları yardımıyla her çeşit ve her marka lastiklerin farklı dönemlerle dahil olduğu kampanyalardan internet aracılığıyla daha pratik haberdar olunabilmektedir. Otomobilinizde kullandığınız lastikler 5 yılını doldurduysa lastik kampanyaları ile aracınızda kullandığınız lastikleri bir an evvela yenisi ile değiştirmekte fayda vardır. Tüm lastikler otoların yol ile temasını sağlar, motor gücünü yola aktarır, yol tutuşunu belirler. Yola iyi tutunmayan lastikler sağlıklı sürüşü engelleyerek minimuma indirerek trafik kazalarına da neden olabilmektedir. Lastik kampanyaları ile istediğiniz yol kavrama niteliğine sahip lastiği alabilirsiniz. İndirimli oto lastiği alırken dilediğiniz ve size sağlıklı bir sürüş sunacak nitelikleri taşıyıp taşımadığına dikkat etmeniz gerekir. Zira web aracılığı ile lastikleri incelerseniz tüm niteliklerini en önemli noktasına kadar irdeleme şansına sahip olursunuz. Ayrıca ciddi nokta en doğru oto lastiğin alımında bilinmesi gerekenler ve dikkat edilmesi gereken hususlar. Umumi olarak, lastik tercihi yaparken kullandığınız aracın üretici firması sebebi ile tavsiye edilmekte olunan boyutu aşmamanız ilk ciddi mevzudur. İkinci olarak, yukarıda da yazıldığı bunun gibi bir lastiğin üretim ve son kullanım süresi önem taşır. Bu yüzden pişman olunmaması için lastiklerin yanak bölgesinin üzerine yazılmış üretim senesini denetim etmeniz gerekmektedir. Güvenli bir kullanım için lastiğin yaş yüzeyde ne kadar sürede durduğu çok fazla ciddi bir şeydir. Bu yüzden maddi durumunuz dahilinde en yüksek hızda durma niteliğine sahip oto lastikleri satın almalısınız. Bu durum çekiş gücü olarak tanımlanır ve AA, A, B olmak üzere üç 3 kıymet ile tanımlanmaktadır. AA En iyi çekiş değeridir. Lastiklerle igili kampanyalar sonlanmadan kampanyalardan faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Alüminyum jant alırken nelere dikkat etmek gerekir? Mutlaka hafif alaşımlı alüminyum jantların aplikasyon uygunluk şemasına bakarak incelemek aracınıza müsait olup olmadığını kontrol edin ve kullandığınız lastiklere uygunluğuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Aracınız için tavsiye edilmekte olan teknik değerlerden farklı şekilde tercih yapmamanız sizin faydanıza olacaktır. Jantların yanlış seçilmesi sonucu taşıtınızın ulaşabileceği en yüksek hız, fren aralığı, rot- balans ayarı, yakıt tüketimi ve bunu gibi değerler için kötü yönde etkiler gerçekleşebilir. Bundan dolayı hafif alaşımlı alüminyum jant alırken, her zaman aracınızın teknik servisinden teknik şekilde bilgilendirme ve destek talep etmenizi önermekteyiz. Alüminyum alaşımlı hafif jantların kullanımında jantın temizlenmesi önemlidir. Su ile ve kimyasal içerikli ürünler olmadan yumuşak bir fırça sünger ile çelik jantları temizleyebilirsiniz. Neden yalnızca su diyoruz? Sebebiyse metal veya solvent içerikli temizlik malzemeleri ve aşındırıcılar alüminyum alaşımlı jantların boyasına ve cilasına zarar verdiği herkesçe bilinmektedir. Jantlarınızı katı maddelerin darbelerinden sakınmanız gerekmektedir ayrıca vasıtanızı park ederken kaldırım kenarına yahut keskin kenarlı yerlere sürtmemeye çok dikkat ediniz. Jant üstünde herhangi bir kaynak, talaş kaldırma, boyama, bijon yeri, somun yuvası yahut göbek deliği büyütme, eksen kaydırma doğrultma vb. uygulamaları yapmamalısınız. Jantlar müstahsil kurumlar nedeni ile trafik için izin verilmiş zorlu iklim koşullarında ve vasıtaların üretildiği şirketler nedeni ile belirlenen aks ağırlığına göre denetim edilip satışa çıkarılır. bununla beraber farklı yol şartlarından ve çok aşırı yüklenmelerden kaynaklı şekilde çelik jantların zarar görebileceğini hiçbir zaman unutmayın.

Run on flat ve reinforced yanaklara sahip lastiklerin jantları darbeler için daha dayanıklı hale getirilerek üretilmektedir. Web sitemizde 2013 ün en çok tercih edilen jantlarını görerek vasıtanız için müsait olup olamadığını görebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz takdirde ekonomik fiyatlar ve kaliteli markaların satış politikasından yola çıkarak hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Her türlü jant türü firmamızda var olup ithal, yerli, yabancı, çelik jantlar, krom jantlar vb bulunan geniş ürün çeşitlerimizin içinden otonuz için en müsait olanını alabilirsiniz.

You may also like...