Pirelli GT World Challenge Avrupa’nın Tek Tedarikçisi Konumunda

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, Fanatec GT World Challenge Europe’un özel lastik tedarikçisi olarak 11. yılına giriyor. Şirket, 2023 GT World Challenge sezonu boyunca tüm takımlara en yeni P Zero DHF lastiğini tedarik edecek. DHF, sürdürülebilirliğe daha fazla vurgu yaparken GT araçlarının evrimini tamamlayacak şekilde tasarlandı. Pirelli, lastiğin çevresel etkisini azaltmak için geliştirme sırasında fiziksel prototipler yerine sanal modelleme kullandı. P Zero serisi ayrıca çevresel ayak izini daha da azaltmak için yeni tür yenilenebilir malzemeler kullanıyor.

GT World Challenge 2023 Sezonunda Hangi Pistler Ev Sahibi Olacak?

GT World Challenge 2023 Sezon açılışı bu hafta sonu Monza’da yapılacak ve en yeni GT2, GT3 ve GT4 modelleri ilk kez boy gösterecek. Yeni Ferrari 296 GT3 ve Porsche 911 GT3 R aracın yanı sıra Lamborghini Huracan ve McLaren 720 GT3 modellerinin revize edilmiş versiyonlarıyla birlikte serinin organizatörü SRO tarafından çeşitli değişiklikler de duyuruldu. Yeni BMW M4 GT4, McLaren Artura GT4, Mercedes AMG GT2 ve Porsche GT2 EVO da görücüye çıkacak.

Dokuz Yeni Araçta Pirelli Lastikleri İlk Sınavını Verecek

Pirelli lastikleri ile dokuz yeni aracın tanıtılması ve Monza ile Nürburgring pistlerinin takvime geri dönmesiyle 2023 GT World Challenge sezonu heyecan verici olacağa benziyor. Comtoyou Racing (Audi), CLRT (Porsche), Pure Racing (Porsche) ve Theeba Motorsport (Mercedes-AMG) gibi birçok yeni takım şampiyonada yarışmaya hazırlanıyor. Diğer önemli değişiklikler arasında WRT’nin Audi’den BMW’ye geçmesi ve Iron Lynx’in Ferrari’den Lamborghini’ye geçmesi yer alıyor.

Pirelli Motor Sporları Faaliyetinde İnovasyon Hedefleri Neler?

Pirelli pist etkinlik müdürü Matteo Braga, şirketin GT World Challenge katılımıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Test ve geliştirme aşamalarından itibaren bizi sık sık dahil eden üreticilerin yeni modellerinin yanı sıra diğer serilerden gelen takımların lansmanı, her yarışta yeni yıldızları ve artan sayıda hayranı çekebilen bu serinin sağlığının altını çiziyor. Tüm bunların ön saflarında yer almak ve bu yılki pek çok değişikliği desteklemek bizim için büyük bir teknik ve lojistik motivasyon kaynağı.” Pirelli’nin motor sporlarında inovasyona olan bağlılığı, yeni ürün ve teknoloji geliştirme konusunda önemli faydaları olan sürekli teknik, organizasyonel ve lojistik güncellemelerine de yansıyor.

You may also like...