Porsche 911 GT3 Michelin Pilot Sport Cup 2 R Lastikler ile Donatılıyor

Yedinci nesil Porsche 911 GT3 (992), Michelin Pilot Sport Cup 2 lastiklerle donatılacak. Aynı zamanda akıllı lastik seçeneği olan Michelin Pilot Sport Cup 2 R Connect de Porsche müşterileri için alternatif olarak sunulacak.

Michelin Pilot Sport Cup 2 R Porsche ile Mükemmel Uyum Yakalıyor

Almanya’daki Nürburgring Nordschleife testlerinde, Michelin Pilot Sport Cup 2 R Connect lastikler ile donatılmış yeni Porsche 911 GT3, 6 dakika 59.927 saniyede 20.8 km yol kat etti.  Porsche, üç üreticinin lastiklerini test etti ve Michelin lastikleri “pistte daha iyi performans gösterdikleri” için tercih edildi.

Porsche test pilotu Lars Kern: “Yeni Porsche 911 ile Michelin lastikleri arasındaki etkileşim inanılmaz derecede dengeli bir his sağlıyor. Lastik, mümkün olan en yüksek yol tutuş performansını sergiliyor. Direksiyon tepkisi ve manevra kabiliyeti ise yeni bir seviyede.”

Michelin Pilot Sport Cup 2 R Connect Mobil Uygulama ile Takip Edilebiliyor

Michelin Pilot Sport Cup 2 R Connect, Pilot Sport Cup 2 ile aynı karkas yapısına ve motorsporları teknolojileri ile geliştirilen kauçuk  bileşiğe sahip. Akıllı lastik, Track Connect sensörleri ile donatılabiliyor. Böylece sürücüler, bir mobil uygulama yardımıyla lastik basıncı ile ilgili gerçek zamanlı veriler elde edilebiliyor. Bu da pistte performansın iyileştirilmesine katkıda bulunuyor.

Michelin Porsche 911 GT3 için Yenilikçi Teknolojiler Sunuyor

Porsche 911 GT3 araçlarda orijinal ekipman olan kullanılan Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler, spor otomobil için özel olarak geliştirildi. Ancak diğer araçlarda da kullanılabiliyor. Lastiğin kauçuk bileşiği, arka ve ön akslar için farklı bileşiklerden oluşturuldu. Firma, bu teknolojilerin daha önce sadece motorsporları yarışlarında kullanıldığını söylüyor. Ekim 2020’nin başlarında Porsche ve Michelin, işbirliği anlaşmasını dört yıl daha uzatmıştı. İki firma, daha önce olduğu gibi sadece seri üretim araçlar için ortak lastik geliştirmekle kalmayacak. Aynı zamanda motorsporları etkinliklerine de beraber katılacaklar. Porsche’un WEC şampiyonasındaki özel ortağı Michelin, aynı zamanda Porsche Mobil 1 Supercup dahil olmak üzere Alman grubunun mono yarışlarının çoğunu destekliyor. Porsche 911 GT3,  255 / 35ZR20 ve 315 / 30ZR21 ebatlarındaki Michelin lastiklerle donatılıyor.

You may also like...