Toyo ile Elektrikli SUV Araçlar İçin Uyumlu Lastikler Geliştirildi

Toyo Lastikleri, Kuzey Amerika bölgesinde elektrikli kamyonet ve SUV araçların artan popülaritesi için özel olarak tasarlanmış, lastik yelpazesine devrim niteliğinde bir ekleme yaptı. Toyo Open Country A/T III EV off-road lastikleri ile elektrikli araçlar için uyumluluk beklentilerini karşılamak için özel olarak hazırlanmış bir arazi lastiği kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Toyo Lastikleri ile Elektrikli Araçlara Uygun Tasarım

Bu lastikler sadece bir uyarlama değil; amaca yönelik olarak üretilmiş bir mucize. Toyo, elektrikli araçların anlık tork, hızlandırılmış performans, ilave ağırlık ve daha uzun menzil zorunluluğu gibi farklı özelliklerini titizlikle değerlendirdi. Toyo, beğenilen Open Country A/T III modelinin temelinden yararlanarak, EV versiyonunu arazi becerisini asfaltta üstün yol tutuşu ve konforla kusursuz bir şekilde harmanlayacak şekilde tasarladı. AeroWing teknolojisinin, optimize edilmiş sırt desenlerinin ve özel kauçuk bileşiminin dahil edilmesi enerji verimliliğini, dayanıklılığı ve performansı artırır.

Todd Bergeson: ‘’Performanslı Lastiklerle Enerji Verimliliği Sağlıyoruz’’

Toyo Amerika’nın Ürün Planlama ve Teknik Destek Kıdemli Müdürü Todd Bergeson, “Toyo Lastikleri olarak off-road topluluğu ile ilişkilerimiz çok önemlidir” diye vurguluyor. Open Country A/T III EV lastiklerinin geliştirilmesi, müşteri ihtiyaçlarını anlama ve karşılama taahhüdünden kaynaklandı. Toyo, müşteri geri bildirimlerini ve isteklerini entegre ederek sadece lastiklerinin sevilen özelliklerini korumayı değil, aynı zamanda performanstan ödün vermeden enerji verimliliğini artıran yenilikçi unsurlar sunmayı amaçladı.

Toyo Open Country A/T III EV Tesla Cybertruck İçin Uyumlu mu?

Toyo Open Country A/T III EV, her bir ebat ve yük/hız endeksi kombinasyonunun benzersiz bir şekilde hazırlandığı, 18 ila 24 inç delik çapını kapsayan bir dizi ebatla piyasaya sürülecek. Şubat 2024’te piyasaya sürülmesi planlanan ilk ürün olan LT 275/60 R20, Ford F-150 Lightning için özel olarak tasarlanmıştır. Ancak bu sadece bir başlangıç; gelecek planları arasında Rivian R1T ve R1S, GMC Hummer EV ve evet, hatta merakla beklenen Tesla Cybertruck da dahil olmak üzere diğer önde gelen elektrikli araçlara uyumlu olacak. Elektrikli araç segmenti hızla genişlerken Toyo lastiklerinin tüketicilerin dinamik ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için sürekli olarak gelişen otomotiv ortamına uyum sağlayarak ürün yelpazesini genişletmeye kendini adamıştır.

You may also like...