Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Potenza Sport Tanıtıldı

Japon lastik üreticisinin sportif performansta yeni bir seviyeye ulaşan amiral gemisi Bridgestone Potenza Sport tanıtıldı. Kapsamlı bir pazar araştırması sonucunda sürücülerin talepleri dikkate alınarak geliştirilen yeni Bridgestone yaz lastiği, araçların performansını ortaya çıkarırken sürücülerin kontrolü elinde tutmasını sağlıyor. Ocak 2021’den itibaren piyasaya sürülecek olan yeni Bridgestone ultra yüksek performans lastiği, kuru zeminde üstün performans sunarken; TÜV SÜD tarafından onaylı ıslak zemin performansı sağlıyor. Bridgestone Potenza Sport, şimdiden Maserati, Lamborghini ve BMW gibi önde gelen otomobil üreticileri tarafından orijinal ekipman olarak seçildi.

Bridgestone Potenza Sport Sportif Performansta Yeni Bir Seviyeye Ulaşıyor

Bridgestone, Formula 1 yarışlarındaki tecrübesi ve birinci sınıf otomobil üreticileriyle olan uzun süreli işbirlikleri sayesinde yüksek performans lastikleri alanında güçlü bir uzmanlığa sahip. Firma, bu deneyimler üzerine yenilerini inşa ederek son teknolojiye sahip bir ürün geliştirdi: Bridgestone Potenza Sport. Bu yeni nesil lastik, premium sportif performansta yeni bir seviyeyi temsil ediyor. Kuru zeminde sınıfının en iyi performansını sunarken ıslak zeminlerde de üst seviye performans sergiliyor.

Bridgestone Potenza Sport En İyi TÜV SÜD Performansını Sergiledi

Avrupa’nın en saygın bağımsız otomotiv test enstitülerinden biri olan TÜV SÜD tarafından test edilen Bridgestone Potenza Sport, hem kuru zeminde frenleme hem virajlarda ve düz yolda ilerlerken sürüş dengesi kategorilerinde premium segmentteki rakiplerine karşı en iyi performansı elde etti. [1]

Bridgestone Potenza Sport, bunun yanı sıra; tüm ebatlarında “A” sınıfı ıslak zemin performansı etiket değerine sahip. Aynı zamanda TÜV SÜD testlerinde de ıslak zeminde manevra kabiliyeti ve ıslak zeminde viraj alma performansı kategorilerinde en iyi performansı sergiledi. Yeni Bridgestone yaz lastiği, hem ıslak hem kuru zeminlerde mükemmel performans sergilerken; aynı zamanda markanın bir önceki deseni olan Potenza S001’den daha yüksek kilometre performansı sunuyor. [2]

Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Sürücülerle Yapılan Anketler Sonucunda Geliştirildi

Japon lastik devi, Bridgestone Potenza Sport ile sürücülerin yüksek performans lastiklerinden beklentilerini karşılayan; aynı zamanda karşılaştıkları günlük zorluklara da cevap veren bir lastik geliştirmek istedi. Bu nedenle lastiği geliştirmeden öne kapsamlı bir pazar araştırması gerçekleştirdi; Avrupa çapında 3.800’den fazla sürücü ile konuştu. Onların katkıları ile sürücülerin ihtiyaçlarını ve güven beklentilerini karşılayacak bu yeni ultra yüksek performans lastiğinin mühendislik temelleri atıldı.

Bridgestone Potenza Sport yaz lastiğinin üstün performansını elde etmek için sırt deseni, hamur bileşiği ve lastik yapısında çeşitli yenilikçi teknolojiler kullanıldı. Lastiğin dişleri üzerinde kullanılan 3 boyutlu kılcallar, frenleme ve yol tutuş performansını arttırırken; yenilikçi bir karıştırma teknolojisi ile optimize edilmiş yeni bileşik formülasyonu ile ıslak ve kuru zemin performansı iyileştirildi.

You may also like...