Yeni Goodyear SUV Lastikleri Tanıtıldı

Asfalt yüzeylerde tüm yıl boyunca güvenilir çekiş gücü ve gelişmiş konfor sağlamak için tasarlanan yeni Goodyear SUV lastikleri tanıtıldı. Goodyear Wrangler ailesinin yeni üyesi olan lastiklerin bazı ebatlarında bileşikte soya fasulyesi yağı kullanıldı. Yeni Goodyear HT lastikler, Wrangler Workhorse HT olarak isimlendirildi. Premium lastik markası, yeni ürün ile ilgili açıklamada bulundu.

Goodyear SUV Lastikleri Yüksek Dayanıklılığa Sahip

Markanın binek lastik bölümü pazarlama müdürü Michiel Kramer yeni Goodyear SUV lastikleri hakkında şunları belirtti:
“Goodyear Wrangler Workhorse HT, tam olarak adından da anlaşılacağı gibi her koşulda güç ve dayanıklılık sunuyor. Ayrıca yeni ürünü güvenilir ve çok yönlü olacak ve yağmurda, karda veya sıcakta etkili bir şekilde çalışacak şekilde tasarladık.”

Goodyear Wrangler Lastikler Uzun Kullanım Ömrü Sunuyor

Yeni Goodyear SUV lastikleri hamurunda kullanılan kauçuk bileşiği; ıslak, kuru ve karlı zeminde yol tutuşunu arttırıyor. Aynı zamanda yeni Goodyear Wrangler bu sayede daha uzun lastik ömrü sunuyor. Premium lastik markası bazı boyutlarda (LT ve C) sırt hamuruna petrol ürünlerinin yerini alan soya fasulyesi yağı içeriğini ekledi.

Premium Lastik Üreticisi Goodyear Üretimde Neden Bitkisel Yağ Kullanıyor?

Goodyear SUV lastikleri bileşik içeriğinde kullanılan soya fasulyesi yağı, lastiğin düşük sıcaklıklarda esnekliğini korumasına yardımcı oluyor. Premium lastik üreticisi, 2040’a dek üretimde petrol türevi yağ kullanımını tamamen ortadan kaldırmayı planlıyor. Goodyear Wrangler lastiklerde kullanılan bu içerik, lastiklerin elastikiyetini, dolayısıyla yol tutuşunu arttırıyor. Lastikler, böylece hem daha çevre dostu hem de daha güvenli hâle geliyor.

Yeni Goodyear Wrangler Lastik Ebatları

Goodyear Wrangler Workhorse HT, 34 farklı ebatta mevcut olacak. Böylece Ford Explorer, Escape ve F-Serisi, Chevrolet Silverado, Traverse ve Tahoe, Toyota Tundra, Tacoma ve 4Runner, GMC Acadia, Yukon, Sierra gibi birçok araç ile uyum sağlayacak. İlk olarak Kuzey Amerika pazarına sunulacağı düşünülen Goodyear SUV lastikleri serisi içerisinde AT ve RT lastikler de olacak. Workhorce serisi ülkemizde yer almasa da Goodyear Wrangler serisinde Türkiye koşullarında mükemmel performans sunan çok sayıda ürün hâlihazırda satışta. Goodyear Wrangler Workhorse HT lastiklerin Türkiye pazarına gelişi ile ilgili bir açıklama şu anda bulunmuyor.

You may also like...