Yeni Yokohama BluEarth-RV Lastikler Pazara Sunuluyor

Japon premium lastik üreticisi, Şubat 2022’de yakıt tasarrufu sağlayan Yokohama BluEarth marka serisi için iki yeni lastiği piyasaya süreceğini duyurdu. Minivanlar için Yokohama BluEarth-RV RV03 ilk olarak Japonya’da piyasaya sürülecek ve kademeli olarak diğer ülkelere de ithal edilecek. BluEarth-RV RV03CK ise yalnızca Japon pazarında yer alacak. Bu iki Yokohama yaz lastiği 245/40R20 99W XL ile 145/80R13 75S arasında değişen 40 ebatta sunulacak.

Yokohama BluEarth-RV RV03 Minivanlar için Performans Sağlıyor

Yokohama BluEarth-RV RV03, markanın son yedi yıldır minivanlar için geliştirdiği ilk tamamen yeni, yakıt tasarruflu lastik olacak. BluEarth-RV RV02 gibi yüksek kalite sağlamanın yanı sıra Japonya lastik etiketleme sisteminde en yüksek derecelendirmelere de sahip. Hem ıslak zeminde yol tutuşu hem de dönme direnci kategorilerinde “A” seviye performans sunuyor. Yeni Yokohama yaz lastiği, aynı zamanda selefinin düzensiz aşınma direnci ve stabilite özelliklerini de koruyor. Yokohama BluEarth-RV RV02 gibi hem ıslak hem kuru zeminlerde üst düzey yol tutuş performansı sunuyor. Geniş kanalları ile yüksek su tahliye gücüne sahip olan ürün, aynı zamanda suda kızaklamaya karşı yüksek güvenlik sağlıyor.

Yokohama BluEarth-RV RV03 Sürüş Konforu Sunuyor

Yokohama BluEarth-RV RV03, gelişmiş aşınma direnci ve sessizliği ile “minivanlar için daha uzun ömürlü ve daha konforlu lastik” konseptine uygun katma değer sağlıyor. Yeni Yokohama yaz lastiği, serideki bir önceki ürün gibi asimetrik tasarıma sahip. Aynı zamanda üretici, sırt üzerindeki oluk ve kılcalların sayısının hassas bir şekilde optimize edildiğini belirtiyor.

Yeni Yokohama Yaz Lastiği Çok Daha Dayanıklı

Yeni Yokohama BluEarth-RV RV03, markanın en son teknoloji kauçuk karıştırma teknolojisi “A.R.T. Mixing” ile geliştirildi. Bu teknoloji ile lastik yol yüzeyine en iyi şekilde adapte oluyor. Bu özellikleri ile yeni Yokohama yaz lastiği, düzensiz aşınmaya karşı %20 daha dayanıklı. Aynı zamanda azaltılmış gürültü seviyesi, minivanların ikinci ve üçüncü sıra koltuklarının yanı sıra ön sıradaki yolcu koltuklarında da daha sessiz sürüş sağlıyor.

You may also like...